Україна зайняла 146 місце у світі за рівнем корупції

Індекс сприйняття корупції показує, що корупція залишається дуже серйозною проблемою для України.

Україна зайняла 146 місце за індексом сприйняття корупції, підготовленим глобальною антикорупційною неурядовою організацією Transparency International за 2009 рік.

Про це свідчать результати дослідження Transparency International, оприлюднені на прес-конференції президентом творчого об'єднання "ТОРО", яке є контактною групою Transparency International в Україні, Олексієм Хмарою.

З його слів, індекс сприйняття корупції показує, що корупція залишається дуже серйозною проблемою для України.

У рейтингу, де сприйняття корупції оцінюється по шкалі від 0 до 10 балів, у якій 0 означає тотальну корумпованість держави, а 10 - фактичну відсутність корупції, Україна одержала 2,2 бали на рівні з такими країнами, як Камерун, Еквадор, Кенія, Сьєрра-Леоне, Східний Тимор і Зімбабве.

Із країн Східної Європи й колишнього СРСР Україна одержала такий бал, як Росія, нижче в рейтингу зазначені Киргизстан, Таджикистан, Туркменістан й Узбекистан.

Найкращі рейтинги серед країн колишнього СРСР мають Естонія (6,6 бала), Литва (4,9), Латвія (4,5), Грузія (4,1).

Останні місця в рейтингу займають Сомалі, Афганістан, Мьянма, Судан й Ірак, які мають від 1,1 до 1,5 балів, а перші місця - Нова Зеландія, Данія, Сінгапур, Швеція й Швейцарія, які мають від 9 до 9,4 балів.

Під час прес-конференції Хмара підкреслив, що Україна в даному рейтингу падає: в 2006 році вона мала оцінку в 2,8 балів.

З його слів, якщо такий темп падіння України в міжнародних рейтингах збережеться й надалі, то державі не уникнути тотальної бідності населення й нової хвилі масштабних кризових явищ.

Крім того, серед наслідків такої тенденції Хмара назвав політичну нестабільність, можливість економічних потрясінь і військових конфліктів.

В індекс 2009 року включено 180 країн.

Оцінка ступеня поширеності корупції в країні в даному дослідженні проводиться двома групами - міжнародними експертами й експертами, які проживають у досліджуваній країні.

Нагадаємо, президент України Віктор Ющенко підписав закон України "Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення організаційно-правових основ запобігання, протидії, припинення корупції і організованої злочинності та виконання комітетами Верховної ради України контрольних функцій", прийнятий Верховною радою України 23 жовтня 2009 р.

Уряд у свою чергу створить посаду уповноваженого з питань антикорупційної політики у всіх міністерствах та відомствах.

Перший віце-прем’єр-міністр Олександр Турчинов повідомив, що на 9 грудня заплановано проведення позачергового засідання уряду, на якому планується затвердити антикорупційну стратегію України. "Система протидії корупції, за нашими розрахунками, законопроектами повинна охоплювати всі підрозділи виконавчої влади, всі міністерства, місцеві адміністрації тощо", - наголосив він.

Читайте також:

Ющенко підписав закон щодо запобігання та протидії корупції

При уряді створять посаду "головного антикорупціонера"

Британських депутатів-корупціонерів зобов'язали повернути гроші в бюджет

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: