Україна зайняла 85 місце серед кращих країн для життя

В Україні всі аспекти людського життя заставляють чекати кращого, окрім грамотності. Наша держава входить до країн суцільної писемності.

Україна зайняла 85-е місце в рейтингу кращих для життя країн, складеному Організацією об’єднаних націй.

Україна увійшла до групи держав з середнім рівнем розвитку. У цій категорії компанію нашій країні склали ряд держав СНД - Вірменія, Азербайджан, Грузія, Молдова, Туркменістан та ін., а також країни Африки і Азії.

Індекс розвитку людського потенціалу, покладений в основу рейтингу ООН, включає безліч чинників, проте за більшістю з них оцінки України залишають бажати кращого. Так середня очікувана тривалість життя в Україні складає 68,2 років, тоді як у переможниці цього року - Норвегії - даний показник перевищує 80 років. 3% жителів не мають доступу до очищеної води. 8,4% ризикують не дожити до 40 років.

За загальновизнаною межею бідності (витрачаючи менше 2 доларів на день) живуть менше 2% населення України.

ООН вказує і на проблеми з гендерною рівністю в Україні. Так тільки 8% місць в парламенті займають жінки (в Норвегії - 36%). Серед міністерських позицій прекрасна стать зайняла 4%.

В той же час Україна входить до числа країн суцільної грамотності - рівень письменності серед дорослого населення (старше 15 років) складає 99,7%.

Нагадаємо, в 2006 році Україна займала в рейтингу 84-е місце, а отже спустилася на одну позицію.

Читайте також:

МВФ: Україна може сама вийти з кризи

Лукашенко: Україна загралася в демократію і забула годувати народ

Україна відстала від Гондурасу за привабливістю для бізнесменів

Чи зможе вижити український бізнес

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: