Україна закликала світ боротися з сомалійськими піратами

Агресивність піратів стає потужним стимулом для організації міжнародних заходів проти піратів.

Україна закликала міжнародну спільноту до створення єдиної комплексної програми дій щодо протидії піратським захопленням суден. Про це сьогодні повідомив голова Служби зовнішньої розвідки України Микола Маломуж.

Коментуючи звільнення судна "Марафон" з українським екіпажем, Маломуж наголосив на необхідності негайного прийняття такої програми, враховуючи тенденцію до більш агресивних дій піратів.

"Це в перший раз ми відчули, що загострюється ситуація з захопленням суден, коли пірати йдуть на вбивства тих моряків, які знаходяться на судні. Цей фактор (агресивність піратів) має бути потужним стимулом для організації міжнародних заходів проти піратів", - сказав він.

Водночас він додав, що жодна розвідка і спецслужба світу не може проводити заходи стосовно упередження захоплень піратами.

"Я був у Нігерії і бачив всі ці акваторії. Невеличкі акваторії – 40 км, де знаходять десятки і сотні катерів… пірати це чи ні – надзвичайно складно визначити", - сказав Маломуж.

Нагадаємо, сьогодні пірати звільнили судно "Марафон", серед членів екіпажу якого було 8 громадян України, 23 червня. Зараз корабель прямує у нейтральні води.

Вантажне судно "Марафон", яке прямувало під прапором Нідерландських Антильських островів, було захоплено 7 травня. Корабель перевозив коксівне вугілля.

У полоні в піратів продовжують перебувати 24 українських моряки на балкері "Аріана" і двоє – на судні MV Hansa Stavanger.

Читайте також:

На захопленому піратами кораблі помер українець

Пірати звільнили українських моряків із судна "Марафон"

Туроператор пропонує круїз з полюванням на піратів

Ющенко допоможе ООН здолати сомалійських піратів

ВідеоУкраїна закликала боротися з піратами

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: