Україна залишилася зі СНІДом наодинці

Глобальний фонд відмовився фінансувати в Україні боротьбу з ВІЛ/СНІД.

Глобальний фонд не задовольнив заявку України на фінансування програми по боротьбі з ВІЛ/СНІД, тому що в Україні в 2007 році не була запроваджена замісна терапія, повідомив в.о. віце-прем'єра з гуманітарних питань Дмитро Табачник.

снід
Архів
За оцінками різних експертів, реальна кількість ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД в Україні складає близько 400 тисяч осіб
За його словами, Глобальний фонд не відхиляв заявку України, а відніс її на доопрацювання 13 листопада. Табачник відзначив, що рекомендації на впровадження в Україні замісної терапії даються впродовж чотирьох каденцій глав Мінохоронздоров'я.

В.о. віце-прем'єра заявив, що Служба безпеки блокує впровадження замісної терапії, зокрема обмежуючи обіг препарату метадон.

"Це головний камінь спотикання," - сказав Табачник, додавши, що якщо замісна терапія не буде упроваджена, то дійсно Україна може залишитись без фінансової підтримки Глобального фонду.

Президент України Віктор Ющенко закликав представників СБУ і тимчасового в.о. глави МВС Михайла Корнієнка визначитися в ситуації, що склалася навколо препарату метадон.

Також політик додав, що гальмується створення клініки з лікування хворих на СНІД, оскільки приватні структури, що займають приміщення на території столичної лікарні Охматдит, відмовляються звільняти його у виконання рішення судів.

Нагадаємо, сьогодні, 4 грудня, Президент України Віктор Ющенко різко розкритикував Кабінет міністрів і Міністерство охорони здоров'я за неефективну роботу по протидії ВІЛ/СНІДу в Україні.

Як повідомлялося, в листопаді 2006 року Глобальний фонд по боротьбі зі СНІДом, туберкульозом і малярією, створений Генеральною асамблеєю ООН, вирішив виділити Україні 151 млн. доларів на боротьбу зі СНІДом, туберкульозом і малярією.

Проте минулого тижня Глобальний фонд попередив Україну про те, що вона може втратити фінансування гранту.

За даними Світового банку в Україні на кінець 2006 року з початку появи захворювання офіційно зареєстровано більше 117 тисяч ВІЛ-інфікованих, 21,7 тисяч хворих на СНІД, майже 12 тисяч людей з моменту появи ВІЛ/СНІД в Україні вже померло.

За оцінками різних експертів, реальна кількість ВІЛ-інфікованих і хворих на СНІД складає близько 400 тисяч осіб.

МБ прогнозує збільшення ВІЛ-інфікованих в Україні в 2 рази, з 820 тисяч людей до 2014, серед яких 75% всіх ВІЛ-інфікованих будуть молоді люди у віці від 20 до 34 років, з яких половина - жінки.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: