ЄС: Україна залишиться головним транзитером газу в Європу

Європа споживає 125 млрд кубометрів російського газу, 80% якого надходить до ЄС через українську ГТС.

Україна залишиться головним і найбільш важливим транзитером газу до Європи.

Про це заявив єврокомісар з питань енергетики Гюнтер Еттінгер на спільному брифінгу з міністром енергетики та вугільної промисловості України Юрієм Бойком після двосторонньої зустрічі.

"Україні і надалі залишиться найбільш важливою країною-транзитером газу з Росії до Європейського Союзу", - сказав Еттінгер.

Він зазначив, що на сьогоднішній день ЄС споживає близько 500 млрд кубометрів газу, 125 млрд із цього обсягу надходить з Росії, і 80% російського газу - 100 млрд кубометрів надходить до Європи через українську ГТС.

Еттінгер підкреслив, що в перспективі ЄС збільшить споживання газу на 100 млрд кубометрів - до 600 млрд і обсяг газу, що закуповується в Росії, може скласти 30, а можливо і 25%.

"Якщо на майбутнє у нас така перспектива, то необхідно вважати, що Україна як була, так і залишиться найбільш важливим транзитером газу. Це означає, що ГТС України необхідно модернізувати і підтримувати на максимально технічному рівні, щоб забезпечувати стабільні поставки газу до Європи", - сказав Еттінгер.

Єврокомісія готова надати консультативну допомогу у реформуванні НАК "Нафтогаз Україна", заявив єврокомісар.

"Ця процедура перебуває в руках Міністерства енергетики України та українського уряду. Ми зі свого боку готові надавати і будемо надавати консультаційну підтримку", - сказав Еттінгер.

При цьому він висловив сподівання, що суттєвий прогрес у питанні реформування "Нафтогазу" може бути досягнутий протягом найближчих 6 місяців. "Ми намітили собі цілі і зробимо все можливе, щоб у наступні 6 місяців ми якомога більше наблизилися до виконання цієї мети", - сказав він.

Нагадаємо, 24 вересня у Росії відбулися переговори президентів Росії та Україні - Віктора Януковича і Дмитра Мєдвєдєва. Серед основних пунктів обговорення було врегулювання газової проблеми.

За інформацією прес-служби президента України, сторони обговорили широке коло питань двостороннього співробітництва між Україною та Росією, зокрема питання у сфері транзиту і постачань газу в Україну. Але ні про які конкретні результаті повідомлено не було.

29 вересня "Нафтогаз" поїхав до Росії на чергові "газові переговори". Про це повідомив міністр енергетики і вугільної промисловості Юрій Бойко. Однак він не уточнив подробиць, зазначивши тільки, що на переговорах буде обговорюватися широке коло питань.

Читайте також:

Україна ще у квітні почала злізати з "газової голки" Росії

Європа обіцяє не пхати носа в газову суперечку України і Росії

Транзит газу по Росії виявився дорожчим, ніж по Українї

Газогін в обхід України дотягнули до Європи

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: