Україна залучила європейських експертів до анбандлінгу, що має сприяти збереженню транзиту газу

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

У "Нафтогазі" вважають, що тільки співпраця з міжнародними компаніями дозволить зберегти за країною статус транзитера газу.

Голова правління "Нафтогазу України" Андрій Коболєв заявив, що до підготовки анбандлінгу, що має вирішальне значення для залучення інвестицій надійних компаній і європейських банків, які повинні допомогти модернізувати українську транзитну систему газу, Україна залучила експертів п'яти європейських енергетичних компаній.

Про це він написав у середу, 3 квітня, у Facebook. 

"Від правильного проведення анбандлінгу залежить, чи залучимо ми міжнародних партнерів до управління ГТС та чи зможемо зберегти транзит газу через Україну. Щоб зробити все правильно та максимально прозоро, ми вже зараз запросили європейських операторів до участі в процесі анбандлінгу", - написав він.

За словами Коболєва, "Нафтогаз", "Укртрансгаз" та МГУ підписали угоду про створення спільної робочої групи з GRT Gaz S.A. (Франція), N.V. Nederlandse Gasunie (Нідерланди), SNAM S.p.A. (Італія), Eustream a.s. (Словаччина) та Flyxys S.A. (Бельгія).

Експерти цих європейських компаній супроводжуватимуть процес створення незалежного оператора ГТС України та його сертифікації, а також надаватимуть необхідні консультації.

Від правильного проведення анбандлінгу залежить, чи залучимо ми міжнародних партнерів до управління ГТС та чи зможемо...

Опубликовано Andriy Kobolyev Вторник, 2 апреля 2019 г.

Зазначимо, що виділення незалежного оператора ГТС заплановано від 1 січня 2020 року. "Нафтогаз" планує провести анбандлінг за моделлю ISO (Independent System Operator), що забезпечує захист інтересів України в рамках арбітражу проти "Газпрому" на $12 млрд.

ISO на відміну від моделі OU (Ownership unbundling) не вимагає приватизації ГТС України.

Для активізації процесу анбандлінгу і передавання газотранспортної системи в управління незалежному оператору Верховна Рада повинна ухвалити в другому читанні законопроект "Про концесії".

Раніше на переговорах у Брюсселі Україна та Росія під пильним наглядом Європейської комісії намагались домовитися про новий контракт — на транзит газу до Європи. Чинний контракт спливає 31 грудня 2019 року. Без нового договору Україна ризикує вже наступного року втратити три мільярди доларів, які заробляє на перекачуванні блакитного палива з Росії в ЄС.

ВідеоГазові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Україна ризикує з наступного року втратити транзит російського газу. Про новий контракт спробують домовитися сьогодні – "Газпром" та "Нафтогаз" зустрінуться у Брюсселі, при посередництві Єврокомісії. Але чи збільшить шанси на угоду допомога європейців – дивіться у сюжеті. 

Газові переговори: чи підпишуть "Газпром" та "Нафтогаз" новий контракт

Залиште свій коментар

Вибір редакції