Україна занепокоєна діями Росії

Арсеній Яценюк заявив, що Україна занепокоєна призупиненням участі Росії в Договорі про звичайні збройні сили в Європі.

Як передає УНІАН, про це повідомив міністр закордонних справ України Арсеній Яценюк на спільній прес-конференціЇ з головою зовнішньополітичного відомства Канади Пітером Гордоном Маккейєм.

Яценюк-Гордон
Арсеній Яценюк та Пітер Гордон Маккей обговорили міжнародну ситуацію (Фото: МЗС)
«Це предмет певного занепокоєння в світі і в тому числі в Україні, оскільки ця угода має безпосереднє відношення до України, яка є однією з чотирьох країн, що ратифікували цей документ», - сказав міністр.

За його словами, в Україні переконані, що ще не всі засоби і методи вичерпані, і все таки можна відновити діалог в цьому питанні.

Як повідомляв iPlus, 14 липня президент Росії Володимир Путін підписав указ про припинення Росією дії Договору про звичайні збройні сили в Європі (ДЗЗСЄ) і пов`язані з ним міжнародні договори.

Це рішення пов`язане ”з винятковими обставинами, що стосуються змісту Договору про звичайні збройні сили в Європі від 19 листопада 1990 року, торкаються безпеки Російської Федерації і вимагають вживання невідкладних заходів”.

У довідці до указу пояснюється, що Росія припинила дію ДЗЗСЄ ”доти, доки країни НАТО не ратифікують Угоду про адаптацію і не почнуть сумлінно виконувати цей документ”.

У документі до виняткових обставин відноситься те, що країни, які приєдналися віднедавна до НАТО, ухиляються від оформлення змін у складі груп держав-учасників ДЗЗСЄ. В результаті розширення Альянсу перевищені групові обмеження ДЗЗСЄ.

Крім цього, плановане розміщення на території Болгарії і Румунії звичайного озброєння США ”негативно впливає” на дотримання групових обмежень ДЗЗСЄ.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: