Екс-глава "Укрспецекспорту" запевнив, що Україна не продавала зброю терористам

Екс-глава "Укрспецекспорту" Сергій Бондарчук категорично заперечив інформацію WikiLeaks про те, що на судні "Фаїна" Україна везла зброю до Південного Судану.

Україна ніколи не здійснювала і навіть не планувала продаж зброї Південному Судану, заявив екс-глава "Укрспецекспорту" Сергій Бондарчук.

"У нас ніколи не було підписано жодного контракту з Південним Суданом. Більш того, я хочу сказати про те, що навіть не було переговорів з цього приводу", - заявив він в ефірі політичного ток-шоу в п'ятницю ввечері.

Таким чином Бондарчук спростував інформацію, оприлюднену WikiLeaks. У документах, опублікованих на сайті, йшлося, що Україна везла зброю до Південного Судану на судні "Фаїна", яке було захоплено піратами в 2008 році, і Вашингтон має докази цього.

Україна завжди заперечувала будь-які звинувачення у продажу зброї Південному Судану, який США вважають терористичною країною.

Водночас колишній голова "Укрспецекспорту" підтвердив, що зустріч між його тодішнім заступником, Валерієм Лисенком, та заступником першого помічника Держекретаря США Ваном Діпеном, про яку йдеться в оприлюдненому WikiLeaks документі та на якій американець начебто продемонстрував угоду між українським урядом та урядом Південного Судану, справді мала місце.

Сергій Бондарчук зазначив, що в Україні діє дуже жорстка система експортного контролю.

"У цьому беруть участь дуже багато державних організацій. Це і Міністерство закордонних справ, і Служба зовнішньої розвідки, і Служба безпеки України. Тому це все відбувається під дуже жорстким контролем держорганів", - повідомив Бондарчук.

"Дана поставка не мала місце, і не могла бути", - підсумував він.

Натомість також присутній на ефірі телепередачі народний депутат від Партії регіонів Валерій Коновалюк продовжив наполягати на тому, що тодішній український уряд справді поставляв зброю для південносуданського уряду.

Державна компанія "Укрспецекспорт" - основний експортер усіх видів озброєнь і військової техніки (до 85% об'єму військово-технічної співпраці). Об'єднує низку дочірніх підприємств-виробників спецтехніки.

Читайте також:

США обурилися: Україна постачала зброю терористам

Україна збільшила дохід від продажу зброї в 1,5 рази

Wikileaks: США були невдоволені тим, як Україна торгує зброєю

Україна озброїла 14 країн

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: