Україна заперечує, що її ракети збивали російські літаки на Кавказі

Посол України в Росії заявив, що продана Грузії українська зброя не була задіяна в південноосетинському конфлікті.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Посол України в РФ Костянтин Грищенко
Українські військовослужбовці не приймали участі в конфлікті у Південній Осетії в серпні 2008 року. Про це заявив посол України в РФ Костянтин Грищенко.

"Офіційно і категорично - ніхто з військовослужбовців України в ході конфлікту на жодній стороні участі не брав", - сказав він.

Грищенко також спростував відомості, що деякі російські літаки в ході конфлікту були збиті системами ППО, що постачалися з України.

"У жодному випадку "Бук", системи ППО, які нібито були поставлені Україною, не були задіяні в цих трагічних для російських збройних сил втратах", - підкреслив посол.

Також Грищенко упевнений, що постачання українських озброєнь до Грузії цілком законні. "Те, що це на законних підставах, це само собою", - сказав він.

"Грузія не підпадає ні під які обмеження на постачання озброєнь, введені в рамках міжнародних структур, таких як Рада безпеки ООН або ОБСЄ", - додав український дипломат.

Грищенко також назвав "безпідставними і неприпустимими" заяви російської сторони з приводу участі представників України в кавказькому конфлікті.

Нагадаємо, 24 серпня прокуратура РФ заявила, що в ході розслідування кримінальної справи "за фактами геноциду та масових убивств громадян Російської Федерації на території Південної Осетії в серпні 2008 року" було отримано неспростовні докази участі українців у збройному конфлікті на території Південної Осетії.

В участі у військовому конфлікті на грузинському боці були звинувачені представники організації УНА-УНСО та військові регулярної української армії.

Цей закид спростували в українських Міністерстві оборони та Збройних силах, а також в УНА-УНСО. Зокрема, у Міноборони заявили, що РФ не має жодних доказів участі українців у військових діях проти неї.

Представники УНА-УНСО, у свою чергу, назвали заяву російської прокуратури блефом.

Читайте також:

СБУ: Росія бреше про війну в Південній Осетії

Експерт: Росія серйозно загрожує незалежності України

Росія зможе атакувати Україну не раніше, ніж за три роки

Кремль знову наполягає, щоб Україна припинила озброювати Грузію

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: