Україна заплатить за російський газ 360 доларів

Таку ціну на перший квартал цього року називають у "Газпромі".

У першому кварталі 2009 року ціна російського газу для України становитиме 360 доларів за тисячу кубометрів.

Про це сьогодні на зустрічі з президентом Росії Дмитром Мєдвєдєвим заявив голова "Газпрому" Олексій Міллер.

"У 2008 році "Газпром" постачав Україні газ по 179,5 доларів за тисячу кубометрів, і це була зовсім не ринкова ціна. До 31 грудня ми вийшли на домовленості, які так і не були закріплені. Про ціну в 250 доларів, але такі, що передбачають механізм спільного експорту газу, щоб українська сторона могла отримувати прибуток, який дозволив би їй дотувати своїх споживачів до 235 доларів", - нагадав він.

"У першому кварталі цього року газ постачатиметься за ринковою формулою ціни, базова ціна становитиме 450 доларів", - також повідомив Міллер.

"З урахуванням знижуючого коефіцієнту в 20%, ціна становитиме 360 доларів", - пояснив керівник російського монополіста. Міллер зазначив, що ціна газу для України буде змінюватися в залежності від цін на нафту в світі.

Керівник "Газпрому" уточнив, що знижку на газ у розмірі 20% РФ надає в обмін на те, що Україна не змінює ціни на транзит російського палива своєю територією. Вона, нагадаємо, становить 1,7 долара за тисячу кубометрів на 100 кілометрів.

Міллер, крім того, попередив Україну на випадок виникнення нових газових боргів. У випадку неплатежів він пообіцяв перевести Київ на повну передоплату за блакитне паливо.

"З 2010 року "Газпром", відповідно до довгострокового контракту, виходить на ринкові ціни", - додав Міллер.

"Суворо кажучи, ми вже вийшли на ринкові принципи ціноутворення, просто застосували спеціальні умови", - виправив його Мєдвєдєв.

Нагадаємо, вчора Росія та Україна уклали десятирічні контракти на поставки й транзит російського газу.

Вчора ж представники "Газпрому" заявили, що середньорічна ціна газу для України цього року може становити менше 250 доларів за тисячу кубометрів.


Читайте також:

Фірташ розповів, як "Нафтогаз" заробив на Україні

ПР: газового договору немає

Європі відновили постачання газу

ВідеоУкраїна заплатить за російський газ 360 доларів

ВідеоУмови надання газу для України

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: