Україна запропонувала Росії та Грузії спільні військові навчання

В разі, якщо Верховна рада їх дозволить, спільні військові навчання можуть пройти на чорноморському узбережжі України.

Міністерство оборони внесло на розгляд Верховної ради проект проведення військових навчань "Довіра 2009".

Пропозицію взяти участь у них Україна, зокрема, направила Чорноморському флоту Росії та Військово-морським силам Грузії.

Крім того, в навчаннях мають взяти участь Туреччина, Болгарія та Румунія.

"Навчання плануються на чорноморському узбережжі Туреччини, Болгарії, розглядається чорноморське узбережжя України. Буде задіяно більше 500 військовослужбовців, корабельна ударна група, що складається з бойових одиниць країн-учасниць, і до 10 літаків", - розповіли в українському Міноборони.

У рамках навчань планується провести відпрацювання рятувальних операцій на морі, спільне плавання, перестроювання та захист кораблів від атак із моря та повітря.

"Довіру 2009" заплановано на вересень цього року.

Нагадаємо, кілька днів тому Верховна рада відмовилася навіть включати до свого порядку денного законопроект президента Віктора Ющенка про допуск на територію України підрозділів збройних сил іноземних держав.

Унаслідок другої за місяць відмови розглянути цей законопроект під загрозою опинилося проведення Україною низки військових навчань, зокрема "Сі Бриз - 2009" та кількох українсько-російських навчань.

Разом із тим, відносини між Росією та Грузією в черговий раз загострилися. Напередодні РФ наклала вето на продовження мандату місії ООН в Грузії та Абхазії. Крім того, Росія відмовилася визнавати територіальну цілісність Грузії у кордонах із Абхазією та Південною Осетією.

Читайте також:

Росія наклала вето на роботу місії ООН у Грузії та Абхазії

Росія відмовилась визнати територіальну цілісність Грузії

Саакашвілі: Росія хоче нової війни

До України знову не пустили військових НАТО

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: