Україна запропонувала RosUkrEnergo продати газ на внутрішньому ринку

RosUkrEnergo запропонували продати на внутрішньому ринку 12,1 млрд кубометрів газу. RUE може погодитися на пропозицію, оскільки не має можливості експортувати газ у Польщу й Угорщину.

Мінпаливенерго запропонувало RosUkrEnergo (RUE) продати на внутрішньому ринку 12,1 млрд кубометрів газу, які компанія повинна отримати за рішенням Стокгольмського арбітражу.

У міністерстві розраховують, що RUE погодиться на пропозицію, оскільки не має можливості експортувати газ у Польщу й Угорщину. Про це пише газета "Комерсант-Україна".

Якщо це відбудеться, RUE отримає від операції лише 830 млн доларів, тоді як прибуток від експорту міг бути майже в три рази більшим.

Тому, на думку експертів, угода можлива лише у випадку додаткових поступок акціонерам компанії. Мінпаливенерго і RosUkrEnergo ведуть переговори про те, щоб газ, який НАК "Нафтогаз України" за рішенням стокгольмського арбітражу має передати RUE, був проданий на внутрішньому ринку промисловим споживачам, розповіли в міністерстві.

"Зараз у нас в ПСГ 18 млрд кубометрів газу. Для опалювального сезону потрібно 24 млрд. Якщо 12,1 млрд будуть експортовані, ми просто не пройдемо опалювальний сезон, нам для країни не вистачить газу", - заявило високопоставлене джерело в міністерстві.

Продати газ пропонується через компанію "УкрГаз-Енерго" (УГЕ - 50% належать RUE, ще 50% - Нафтогазу). У Мінпаливенерго упевнені, що у RUE немає іншого виходу, крім як погодитися на пропозицію. "Експортувати газ до Польщі RUE не може, бо в неї з 2009 року там немає контракту, - відзначають в міністерстві .- А в Угорщині співвласник компанії Дмитро Фірташ все ще не повернув оперативний контроль над Emfesz".

До цих пір RUE поставляла газ виключно в ці дві країни, в інші країни Східної Європи газ постачає Газпром за прямими договорами.

Джерело в оточенні Дмитра Фірташа підтвердило факт переговорів про те, "коли газ може бути отриманий і кому продано". А в прес-службах Нафтогазу і Газпрому від коментарів відмовилися.

Читайте також:

RosUkrEnergo вимагає в суді примусово стягнути з "Нафтогазу" газ

Рішення у справі RosUkrEnergo можуть визнати недійсним

Тимошенко закликала українців масово судитися з Фірташем

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: