Україна запропонувала створити регіональний центр боротьби з піратством

Через те, що велика кількість українських моряків потерпають від піратів, влада запропонувала ООН створити в Африці регіональний центр протидії піратству.

Україна пропонує створити під егідою ООН регіональний центр боротьби з піратством.

Про це сказав президент Віктор Ющенко, виступаючи на загальних дебатах 64-ї сесії Генеральної асамблеї ООН у Нью-Йорку.

Він підкреслив, що Україна цінує зусилля ООН і міжнародної морської організації у боротьбі з піратством, але вважає ці заходи недостатніми.

"Майже 70 тис. українських громадян працевлаштовані на суднах під іноземними прапорами. Будь-які зміни ситуації у водах світового океану прямо стосуються нас", - сказав президент.

Він нагадав, що за останні 7 років пірати скоїли напади на 18 суден, на яких були українські громадяни. А лише за останні 9 місяців заручниками стали 35 українських моряків.

Ющенко підкреслив, що ця проблема втратила локальні ознаки і є небезпечною та загрозливою для всіх.

Він підкреслив, що Україна твердо і категорично ставить питання про вироблення єдиних і чітких підходів в боротьбі з піратами і захисту моряків.

"На наше переконання, Генеральна асамблея має виступити координаційним центром зусиль всіх спеціалізованих установ", - сказав Ющенко.

"Від імені України пропоную уважно розглянути ідею створення в одній з країн Африки регіонального центру під егідою ООН, де були б представлені спеціалізовані установи, програми, фонди, політичні офіси для протидії піратству", - сказав Ющенко.

Він підкреслив, що Україна буде активно долучатися до всіх необхідних міжнародних дій і має намір приєднатися до військово-морської операції Європейського Союзу у боротьбі з піратством "Атланта".

"Як президент України, закликаю Генеральну асамблею обговорити ці гострі і важливі питання на окремому засіданні", - сказав Ющенко.

Нагадаємо, 21-23 вересня Ющенко здійснив робочий візит до Нью-Йорка, де взяв участь в роботі 64-й сесії Генеральної Асамблеї Організації Об'єднаних Націй.

Планувалося, що президент матиме коротку зустріч з Бараком Обамою, на якій розповість про те, звідки виходить головна загроза безпеки Східній Європі.

Проте Ющенко не зміг потрапити на прийом, який давав президент Обама в нью-йоркському музеї Metropolitan 23 вересня, оскільки в цей час виступав на засіданні 64-й Генасамблеї ООН.

Читайте також:

У Перській затоці з'явилися пірати

Сомалійські пірати відпустили двох українців

Пірати вбили українського моряка титановою кулею

Пірати спалили яхту, не отримавши мільйонного викупу

ВідеоВиступ Ющенка на Генасамблеї ООН

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: