Україна запропонувала ЄС допомогу у боротьбі з піратством

Про це йшлося під час зустрічі Порошенка з першим заступником командувача операції ”Аталанта” контр-адміралом ВМС Іспанії Бартоломео Баузою.

Міністр закордонних справ України Петро Порошенко запропонував керівництву військово-морської операції ЄС із протидії піратству “Аталанта” участь українських спецпідрозділів у супроводженні суден в районі Аденської затоки.

Як повідомили у прес-службі МЗС, про це йшлося під час зустрічі Порошенка з першим заступником командувача операції ”Аталанта” контр-адміралом ВМС Іспанії Бартоломео Баузою і заступником начальника штабу операції з протидії піратству НАТО Хансом-Крістіаном Хелсетом.

Порошенко перебуває з робочим візитом у Великій Британії.

Український міністр привітав зусилля командування операцій щодо забезпечення захисту цивільних суден поблизу узбережжя Сомалі. Порошенко висловив вдячність за надану допомогу з боку командування «Аталанти» під час звільнення українських моряків, які перебували на борту «Аріани».
Сторони обговорили практичні кроки, спрямовані на реалізацію положень Указу президента України «Про участь України у військово-морській операції ЄС «Аталанта».

Керівництво операції привітало рішення України долучитися до участі в «Аталанті» і висловило сподівання на ефективну співпрацю з українськими фахівцями, які, на їхнє переконання, мають високу кваліфікацію та досвід.

Порошенко запросив групу представників командування «Аталанти» відвідати Україну для обговорення конкретних аспектів взаємодії у справі протидії морському піратству і забезпечення належного захисту українських моряків.

Нагадаємо, перша в історії ЄС військово-морська операція "Аталанта" розпочалась 8 грудня 2008 р. Вона направлена проти піратів в районі узбережжя Сомалі. Кораблі діють відповідно до мандата ООН. Європейські військові мають право відкривати вогонь на ураження по корсарах, переслідуючих торгові судна.

Участь України в цій операції оцінюється в 4 млн дол. на рік.

Читайте також:

Україна офіційно візьме участь в спецоперації проти піратів

ООН призупинила роботу на півдні Сомалі

ООН схвалила ініційовану Україною антипіратську резолюцію

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: