Україна та Росія підпишуть ще десяток "доленосних" угод

Під час травневого візиту російського президента до Києва очікується підписання кількох важливих міждержавних угод.

Костянтин Грищенко
УНІАН
Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко
Під час візиту президента Росії Дмитра Мєдвєдєва в Україну буде підписано більше 10 україно-російських угод. Про це заявив міністр закордонних справ Костянтин Грищенко.

На питання, чи будуть у наступні два-три тижні ще якісь доленосні рішення у відносинах між Україною і Росією, він відповів: "Чекайте 17 травня (візиту президента Мєдвєдєва до Києва). Насправді ми готуємо більше десятка угод, вони різного масштабу, але більшість із них дозволяє зрушити ті проекти, які доволі довго вже розроблялися, але гальмувалися з суто політичних причин".

Коментуючи вислів прем'єра Росії Володимира Путіна про те, що головне у відносинах України і Росії - не ціна на газ, а "відчуття ліктя", Грищенко сказав: "Я думаю, що голова російського уряду, мабуть, просто відобразив те, що відчуває більшість точно росіян, і переважна більшість українців - ми занадто далеко зайшли у конфронтації наших країн. Вона неприродна, руйнівна й контрпродуктивна як для Росії, так і для України..."

"Ми повинні концентруватися на тому, що дозволяє нам разом досягати серйозних цілей в інтересах народів і економік двох країн. Це, як мені здається, головний посил. Почуття ліктя - воно в практиці... За часів уряду Януковича у нас був рідкісний випадок неврожаю. Саме Росія тоді оперативно надала певну кількість збіжжя, причому на дуже пільгових умовах. Це приклад, як оперативно ми можемо співпрацювати", - додав він.

Коментуючи акцію протесту опозиції у парламенті проти ратифікації угоди щодо Чорноморського флоту РФ, Грищенко зазначив, що "опозиція перейшла межу, хоча це дуже живий прояв конкурентної демократії в Україні".

"Але демократія - це, як правило, правління легітимно обраної більшості. Я думаю, що ситуація заспокоїться у наступні дні", - додав він.

Нагадаємо, парламенти Росії та України ратифікували угоду про продовження базування в Криму Чорноморського флоту РФ до 2042 року. Країни також домовились про надання Києву знижки на російський газ - у 30% від ціни, але не більше 100 доларів на тисячу кубометрів. Знижка буде враховуватися як частина орендної плати за базування ЧФ РФ.

Крім того, Москва запропонувала Києву підписати міжурядову угоду щодо співпраці в енергетичній сфері, яка фактично віддає українську енергетику під контроль РФ.

В російському варіанті угоди пропонується закріпити практику узгодження українською стороною методики визначення тарифів на послуги з транзиту російської нафти з "Транснафтою", а також зобов'язати "Нафтогаз" забезпечувати безперешкодний доступ експертів "Газпрому" на об'єкти газотранспортної системи України. Крім того, російська сторона вимагає захисту своїх інвестицій і інвесторів в Україні, фактично наполягаючи на недоторканності їх власності. Україна відповідно до запропонованої російською стороною угоди повинна відмовитися від імунітету проти судових розглядів.

Читайте також:

Міжурядова російсько-українська комісія вперше за два роки проведе засідання

Угоду по Чорноморському флоту РФ можна оскаржити, але не розірвати

Україна не погодилась з претензіями Росії на свою енергетику

Путін запропонував Азарову здати українську енергетику (повний текст угоди)

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: