Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна провела обшуки на судні, яке постачало пальне Чорноморському флоту РФ у Криму

Судно змінило назву на іншу.

У Херсоні провели обшук на судні "Мрія". Чотири роки тому, у червні 2015-го, воно називалося "Вілгою" й постачало контрабандне пальне Чорноморському флоту Росії в Севастополь в анексованому Криму.

Про це повідомляє прокуратура Автономної Республіки Крим (Україна).

Кримінальне провадження відкрите за фактом порушення порядку в'їзду/виїзду на тимчасово окуповану територію, адже Україна повністю закрила кримські порти для будь-яких суден. Обшуки провели за рішенням Херсонського міського суду.

У реєстрах міжнародного судноплавства згадується танкер із колишньою назвою "Вілга", який нині називається "Мрія" і нещодавно був перереєстрований під прапором України (IMO: 9109811; MMSI: 272791000), передає "Радіо Свобода". За даними сайту MarineTraffic, він нині перебуває на причалі нафтогавані Херсона.

Після незаконної окупації Росією українського Криму 2014 року уряд України оголосив усі кримські порти закритими, вхід у них будь-якого судна є порушенням не лише законодавства України, а й міжнародних норм судноплавства. Днями в африканській державі Того через це покарали штрафом і виключенням із суднового реєстру судно Aliança, яке під прапором цієї країни заходило до портів Криму.

Також 25 липня в Україні, в порту Ізмаїл, затримали, а 30 липня за рішенням суду арештували російський танкер Nika Spirit – він, під попередньою назвою Neyma, був використаний Росією для блокування Керченської протоки і трьох українських військових кораблів під час їхнього незаконного силового захоплення, разом із 24 українськими моряками, в міжнародних водах 25 листопада 2018 року. Нинішній екіпаж танкера не причетний до тих подій, тому його одразу відпустили.

Залиште свій коментар

Вибір редакції