Україна заявила про непричетність до літака із зброєю в аеропорту Бангкока

Українські спецслужби виявили ознаки використання в цій операції осіб і зарубіжних компаній, які раніше "засвітилися" при нелегальних постачаннях озброєнь.

Україна заявила про непричетність до ситуації із затриманням 12 грудня в аеропорту Бангкока (Таїланд) літака Іл-76 із зброєю, заявив заступник голови Секретаріату президента - уповноважений президента з питань контролю за діяльністю Служби безпеки України Петро Шатковський. "Наявні результати проведеної за дорученням президента перевірки вказують на відсутність даних про можливу причетність держави Україна і українських компаній до згаданої нелегальної операції із зброєю. Літак, що перевозив зброю, також не є українським, як і члени його екіпажу", - йдеться в повідомленні прес-служби президента.

Разом з тим українські спецслужби виявили "ознаки використання в цій операції одним з іноземних спеціальних органів осіб і зарубіжних компаній, які раніше "засвітилися" при нелегальних постачаннях озброєнь і цією акцією можуть завдати збитки міжнародному іміджу України".

У зв'язку з появою в ЗМІ окремих публікацій, пов'язаних з безпідставними спробами звинуватити Україну в організації незаконного експорту зброї з Північної Кореї, Шатковський підкреслив, що Україна, як повноправний член всіх міжнародних режимів контролю, за передачею озброєнь і товарів подвійного використання чітко дотримує свої міжнародні зобов'язання в цій сфері і плідно взаємодіє з відповідними органами експортного контролю і партнерськими спецслужбами іноземних держав.

Президент України Віктор Ющенко тримає ситуацію під особистим контролем і вимагає від спецслужб і Міністерства закордонних справ України продовжити у взаємодії з іноземними партнерами розслідування обставин інциденту для встановлення дійсних організаторів і осіб до нього причетних. Він також доручив розглянути ситуацію, пов'язану з перевезенням літаком Іл-76 зброї з КНДР, на засіданні міжвідомчої комісії з політики військово-технічної співпраці і експортного контролю і прийняти своєчасні заходи з метою недопущення нанесення збитку інтересам України.

Нагадаємо, літак Іл-76 з бортовим номером 4L-AWA вилетів з Північної Кореї і приземлився в аеропорту Бангкока на дозаправку. За іншою версією, літак примусили до посадки винищувачі тайських ВПС, після того, як він увійшов до повітряного простору країни.

Під час обшуку з борта вилучили 35 тонн нелегальної зброї, зокрема протитанкові гранатомети і ракети "земля-повітря". Інформацію про незаконний вантаж спецслужби Таїланду отримали заздалегідь.

Екіпаж Іл-76 - чотирьох громадян Казахстану і громадянина Білорусі - заарештували. Пізніше всім п'ятьом пред'явили звинувачення в незаконному зберіганні зброї, зберіганні вибухівки і навмисній дезинформації влади про характер вантажу. Льотчики заявили, що не підозрювали про наявність на борту літака зброї. За документами, літак перевозив бурове устаткування. Тепер всім пілотам загрожує смертна кара, щонайменше - довічне ув'язнення.

Заарештований літак належить грузинській авіакомпанії Air West. Для польоту його орендувала фірма SP Trading. Одні джерела називали її українською, інші - новозеландською. Обидві країни спростували свою причетність до незаконного вантажу.

В українській спецслужбі заявили, що знали про майбутню операцію. На випадок, якщо б літак не затримали у Таїланді, СБУ готувалася заарештувати Іл-76 під час дозаправки в Києві.

Країна призначення зброї досі достовірно невідома. Представники Києва заявили, що їм відома країна-одержувач зброї, але через інтереси слідства розголошувати цю інформацію вони не мають права.

Читайте також:

Таїланд знищить весь вантаж зброї затриманого Іл-76

СБУ готувалася затримати скандальний Іл-76 зі зброєю в Україні

У Таїланді затримали літак зі зброєю, яку нібито везли до України

 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: