Україна вимагатиме від ядерних країн нових гарантій безпеки

Верховна рада визнала необхідним прийняття окремого документа, який би гарантував національну безпеку України.

Верховна рада доручила Кабінету міністрів підготувати проект міжнародного договору про гарантії безпеки України й забезпечити його підписання провідними ядерними державами - Росією, Великою Британією, США, Китаєм і Францією.

За прийняття в цілому постанови про заяву Верховної ради "Без'ядерному статусу України - реальні гарантії" проголосували 345 депутатів за мінімально необхідних 226. Автором документу став депутат від Блоку Литвина Сергій Гриневецький

У прийнятій парламентом заяві нагадується, що в підписаному в грудні 1994 року в Будапешті (Угорщина) меморандумі про гарантії безпеки Україні у зв'язку з її відмовою від ядерної зброї Росія, Велика Британія й США зобов'язалися поважати незалежність і суверенітет України, утримуватися від погрози силою й від економічного тиску для підпорядкування країни своїм власним інтересам.

Однак депутати вважають, що нинішня міжнародна обстановка й тенденції її розвитку вимагають еволюції цього меморандуму й прийняття окремого документа, який би гарантував національну безпеку України.

Тому Рада закликає парламенти Росії, Великої Британії, США, Китаю й Франції підтримати ініціативу розробки такої угоди.

Читайте також:

Україна попросила в ООН гарантій безпеки

Україна просить юридично закріпити гарантії своєї безпеки

Росія та США пообіцяли захищати Україну

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: