Україна збільшить контингент в Афганістані

Міністр оборони України в неділю приймає гостей з країн Північно-Східної Європи та США.

Міністр оборони США Роберт Гейтс у неділю прибув до Києва для зустрічі з українськими урядовцями.

Про це повідомляють РИА Новости з посиланням на агентство Рейтер.

Відповідно до повідомлення, глава Пентагону хоче переконати Україну та інші країни Східної Європи послати свої військові контингенти до Афганістану. 

Про це Рейтерс повідомив один із високопосадовців американського Міністерства оборони. 

За його словами, Гейтс зустрінеться з президентом України Віктором Ющенком, прем'єр-міністром Віктором Януковичем і міністром оборони Анатолієм Гриценком. Американський урядовець також візьме участь у зустрічі Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи. 

Мова піде про багатонаціональну південно-східну європейську бригаду SEEBRIG і про її діяльність в Афганістані, сказав один з помічників Гейтса.

Питання участі України в миротворчих операціях прокоментував міністр оборони країни Анатолій Гриценко. За його словами, приєднання України до миротворчих сил країн Південно-Східної Європи не означає автоматичного залучення українських підрозділів до виконання миротворчих операцій. 

Про це сьогодні, 19 жовтня, журналістам повідомив сам Гриценко.

Міністр підкреслив, що в кожному окремому випадку рішення прийматиметься вищим політичним керівництвом країни. "На цьому форумі Україна приєднається до миротворчих сил країн Південно-Східної Європи. Це приєднання автоматично не означає участі в усіх миротворчих операціях", - сказав Гриценко. 

"Ми будемо готувати для виконання завдань наші підрозділи. Це буде обмежений контингент, який буде виконувати тільки ті завдання, на виконання яких погодиться вище керівництво нашої держави", - додав урядовець. 

Гриценко прокоментував і питання збільшення миротворчого контингенту України в Афганістані. За словами голови Міноборони, найближчим часом військовий персонал України в цій державі збільшиться до трьох людей.

Про це Гриценко повідомив за підсумками зустрічі з Гейтсом. 

"У нас до цього в Афганістані був один військовий медик, а зараз ми направляємо ще одного військового медика і одного офіцера штабу", - сказав Гриценко.
 
"Мова не йде про направлення до Афганістану бойових підрозділів. Американська сторона таким чином питання не ставить", - наголосив міністр. 

В рамках засідання Ради міністрів оборони країн Південно-Східної Європи, яке має пройти в Києві, глава оборонного відомства України проводить зустрічі зі своїми колегами із Грузії, Македонії, Боснії і Герцеговини, США, Молдови та Італії.

Як передає кореспондент УНІАН, Гриценко повідомив, що така масштабна зустріч за участю представників оборонних відомств з 21 країни проводиться в Україні вперше. Зокрема, запрошені представники країн-членів Ради міністрів Південно-Східної Європи, представники 5-ти країн-спостерігачів, міністри оборони країн Вишеградської четвірки та ГУАМ. 

Гриценко зазначив, що загалом у зустрічі візьме участь 14 міністрів оборони, а 7 країн представлені на рівні вищого військового керівництва, плюс представники вищого командування НАТО. 

Керівник українського оборонного відомства наголосив, що у рамках засідання є можливість провести низку двосторонніх зустрічей представників міністерств оборони різних країн, в тому числі за участю України. За його словами, це є унікальною можливістю протягом двох днів вирішити питання, на які за інших умов потрібно було би витратити місяці. 

Зокрема, Гриценко повідомив, що в ході його двосторонніх зустрічей планується обговорити питання військового співробітництва, проведення спільних навчань, питання військово-політичного співробітництва, "пов’язані з координацією наших зусиль для того, щоб був мир на Балканах, Іраку, Афганістані та інших країнах". 

Крім того, буде обговорюватись військово-технічне співробітництво, "оскільки з багатьма державами є міцні зв’язки щодо постачання Україною озброєння та військової техніки, її модернізації та ремонту". 

Наразі Анатолій Гриценко вже зустрівся з міністром оборони Грузії Давидом Кезерашвілі, з яким обговорив питання співпраці оборонних міністерств двох країн. 

Зокрема, було обговорено питання підготовки кадрів для Міноборони Грузії у вищих військових навчальних закладах України. 

За словами Гриценка, зараз в Україні навчається 153 грузинських військовослужбовця - в першу чергу, в Харківському військовому інституті повітряних сил та в Миколаївському учбовому центрі, де здійснюється підготовка для повітряних сил і протиповітряної оборони. 

Гриценко також повідомив, що під час зустрічі грузинських військовослужбовців було запрошено для участі у спільних військових навчаннях в Україні. 

Крім того, міністр зазначив, що була обговорена перспектива військово-технічного співробітництва, яка "вже сьогодні проходить дуже інтенсивно, зокрема, Україна проводить ремонт та поставляє нові зразки озброєння і військової техніки". 

"Проблемних питань у нас практично немає - співробітництво йде за планом і ми підтвердили високий рівень співпраці", - підсумував Гриценко.

Глава Міноборони України також провів зустріч із міністром оборони Македонії Лазаром Еленовським. Сторони домовилися про те, що Україна продовжить модернізацію вертольотів Мі-24 для Збройних сил Македонії, а в наступному році візьме участь у тендері на модернізацію бронетранспортерів для цієї країни. 

Гриценко зазначив, що найбільша співпраця між оборонними відомствами країн проходить по лінії військово-технічного співробітництва і обидві сторони підтвердили зацікавленість у її продовженні. 

Міністр повідомив, що Україна “виконує і далі виконуватиме дуже важливий контракт для ЗС Македонії по модернізації і капітальному ремонту ударних вертольотів Мі-24”. Гриценко також зазначив, що Україна візьме у наступному році участь у тендері з модернізації або закупці нових бронетранспортерів для ЗС Македонії. 

“Наші конструкторські бюро і наші заводи відпрацювали такий проект і за даними міністра оборони Македонії, ця країна визначиться з баченням, яка саме машина їм потрібна”, - сказав український урядовець.
 

Анатолій Гриценко
УНІАН
Міністр оборони України Анатолій Гриценко говорить лише про трьох українських військових в Афганістані.
Крім того, він повідомив, що під час зустрічі було обговорено напрями вдосконалення полігонної інфраструктури. 

Також сьогодні, 21 жовтня, Гриценко підписав меморандум про співробітництво у військовій сфері з міністром оборони Боснії та Герцеговини Селмо Цикотічем.

“Це перший офіційний документ, підписаний від імені уряду України та Боснії і Герцеговини про співпрацю у військовій сфері на 5 років з можливістю продовження. Це перший камінь у фундамент нашої нормативно-законодавчої бази”, - підкреслив Гриценко.
 
За його словами, співпраця здійснюватиметься у таких напрямках, як обмін досвідом з питань національної безпеки і військової політики, оборонного планування та воєнної доктрини, проведення оборонної реформи; управління Збройними силами та демократичний громадський контроль за ними; співробітництво у рамках програми “Партнерство заради миру”; оперативна та бойова підготовка Збройних сил, професійна підготовка та навчання військовослужбовців; військова освіта; співробітництво з питань контролю над озброєнням та інше. 

Крім того, Гриценко зазначив, що представники Боснії та Герцеговини висловили зацікавленість у продовженні співпраці щодо модернізації та ремонту вертольотів для армії БГ. 

Також, за словами українського міністра, цю країну цікавить досвід української армії у миротворчій діяльності та досвід України у реформуванні та розвитку власних Збройних сил.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: