Україна здійснила прорив у переговорах з Росією щодо Чорноморського флоту

Українська сторона наполягла на розгляді проектів тих угод, що стосуються перебування російського флоту в Криму, які раніше Росія відмовлялася переглядати.

Міністр закордонних справ Костянтин Грищенко задоволений ходом переговорів з РФ щодо врегулювання проблемних питань перебування Чорноморського флоту в Криму. Про це Грищенко заявив 22 квітня, виступаючи в парламенті.

"Продовження дії зазначеної угоди (про пролонгацію перебування ЧФ РФ в Україні) дало можливість українській стороні повернути процес врегулювання діяльності ЧФ РФ на території України в рамки правового поля", - сказав Грищенко.

При цьому він додав, що українська сторона наполягла на розгляді проектів тих угод, що стосуються перебування російського флоту в Криму, які раніше Росія відмовлялася переглядати.

Зокрема, мова йде про взаємодію сторін у разі виникнення надзвичайних ситуацій в тих населених пунктах, де базується флот. "Текст цієї угоди практично узгоджений сторонами на експертному рівні", - зазначив міністр.

За словами глави українського МЗС, значного прогресу сторони досягли в переговорах щодо підписання угоди про взаємодію в разі кризових ситуацій, пов'язаних з використанням ЧФ РФ на території України.

Почалося також серйозне обговорення проекту угоди, яка має врегулювати процедуру перетину військовослужбовцями і кораблями ЧФ РФ українського кордону.

Вдалося досягти і значного просування в питанні інвентаризації земель й інфраструктури, переданих у користування російського флоту, зазначив Грищенко.

"Розпочато процес проведення інвентаризації нерухомого майна, яке розташоване на цих ділянках. Сторони також обговорили можливість повернення Україні окремих ділянок і об'єктів нерухомості", - сказав Грищенко.

Читайте також:

Росія пообіцяла погасити борги ЧФ по зарплаті

БЮТ ініціює розрив угод з Росією щодо Чорноморського флоту й газу

Експерт: Путін не зможе протягти "Чорноморський флот №2"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: