Україна зменшує споживання російського газу

Цього року Україна отримає приблизно на 10 мільярдів кубометрів російського газу менше, ніж у 2008.


Об'єм поставок російського газу на Україну у 2009 році становитиме 40 мільярдів кубометрів, повідомляє прес-служба "Газпрому". Таким чином, в порівнянні з минулим роком об'єм спожитого українською стороною палива з Росії скоротиться приблизно на 15 мільярдів кубометрів.

Україна споживає щороку близько 69-75 мільярдів кубометрів газу. При цьому близько 55 мільярдів кубометрів палива, тобто більше 70 відсотків споживання, українська сторона закуповує у "Газпрому".

У російському концерні також повідомили, що цього року Росія збирається направити європейським споживачам через територію України до 120 мільярдів кубометрів газу.

Нагадаємо, транзитні поставки через Україну в ЄС поновилися 20 січня о 9:24 за київським часом.

Дочірня компанія "Нафтогаза" - "Укртрансгаз" 20 січня уточнила, що транзит російського газу до Європи може затриматися на кілька годин з технічних причин. "Зараз йде вирівнювання тиску на всіх ділянках системи. Все залежить від того, коли Росія почне пускати газ на всіх напрямах", - додав представник прес-служби "Укртрансгазу".

Пізніше прес-секретар "Нафтогаза" Валентин Землянській повідомив, що російський газ, що призначається споживачам в Європі, став поступати в газотранспортну систему України через всі п'ять газовимірювальних станцій.

Поставки газу з Росії українським споживачам були зупинені 1 січня. Укласти контракт на 2009 рік "Газпрому" і "Нафтогазу" вдалося тільки 19 січня. Згідно з умовами договору, Україна купуватиме паливо з 20-відсотковою знижкою від ціни, по якій воно продається до Європи.

Раніше Міллер заявив, що у першому кварталі поточного року російський газ обійдеться Україні в 360 доларів за тисячу кубометрів. "У першому кварталі цього року газ постачатиметься за ринковою формулою ціни, базова ціна становитиме 450 доларів", - повідомив Міллер.

Читайте також:
Україна купуватиме у Росії газ по 167 доларів
Україна отримала газ і відправила його в Європу
Фірташ розповів, як "Нафтогаз" заробив на Україні

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: