Україну знову лякають хімікатами з Угорщини

Екологи не виключають, що червоний шлам з Угорщини вже може знаходитися на дні Дунаю.

Отруйні промислові відходи, так званий червоний шлам, що пливе з Угорщини, загрожують українським водам Дунаю. Отрута могла осісти на дні річки, хоча забруднення навколишнього середовища не спостерігається.

Раніше існувала загроза, що червоний шлам - суміш важких металів і луги - потрапить з екосистеми Угорщини в українські води Дунаю, на території Одеської області. Однак, заміри екологів не виявляють забруднення річки.

"За цей період аналізи води залишилися в нормі. Ми будемо продовжувати перевіряти воду, але тепер у звичайному режимі", - заспокоїла начальник управління використання водних ресурсів та моніторингу Держкомводгоспу Ольга Лисюк.

МНС України також заявляє, що в українських водах Дунаю немає отруйних речовин. Забруднення навколишнього середовища і перевищення санітарних норм вмісту шкідливих речовин у повітрі на території Одеської області також не зафіксовано.

Втім, українські екологи не виключають, що червоний шлам з Угорщини вже може знаходитися на дні Дунаю. На думку директора київського еколого-культурного центру Володимира Борейка, розслаблятися поки все ще передчасно.

"Воду для аналізу беруть з 0,5 метра глибини. Важкі метали падають на дно і можуть повільно переміщатися в нашу сторону протягом місяців. Так що шлам може скоро припливти чи вже в Україну, але про нього не знають", - повідомив еколог.

У Держкомводгоспі Україна побічно підтвердили слова еколога, сказавши, що у них справді немає в наявності спеціальних приладів, що дозволяють брати аналізи з дна річки.

Нагадаємо, 4 вересня на великому угорському глиноземному комбінаті Ajkai Timfoldgyar Zrt стався вибух, який зруйнував греблю резервуара з отруйними відходами - так званим червоним шламом. Після вибуху з резервуара вилилося більше мільйона кубометрів токсичних речовин.

Читайте також:

Червоні шлаки з Угорщини можуть отруїти все Чорне море

Екологи: угорська отрута загрожує українцям захворюванням на рак

Токсини з Угорщини потраплять в Україну через 8 днів

ВідеоУгорська екологічна катастрофа стала міжнародною

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: