Україна знову стала найкорумпованішою з нових незалежних держав

За минулий рік жоден звинувачений у корупції чиновник не позбавився свого крісла.

Україна після пари років відносного прогресу знову увійшла до списку країн з найвищим рівнем корупції в світі.

За даними Держкомстату України, в 2008 році до судів пішло 6,2 тис. протоколів про корупційні дії урядовців, з них тільки в семи випадках правоохоронці порушили кримінальні справи. В результаті жоден "підозрілий" держслужбовець не позбувся свого місця.

Тим часом за підсумками минулого року Україна опинилася черед найбільш схильних до корупції держав. Це дані міжнародної організації Transparency International (TI), яка оцінювала 180 країн. Чим вище місце в списку, тим нижче рівень корупції. Україна показала гірший результат серед "нових незалежних держав", зайнявши 134-е місце.

Після деякого поліпшення ситуації - країна піднялася в рейтингу TI з 122-го місця в 2004 році на 99-е в 2006-м - Україна два роки тому сповзла на 118-ту сходинку, розділивши її з Беніном, Малаві і Малі. Минулого року піке продовжилося, і тепер Україна скотилася до рівня Ліберії і Нікарагуа.

Щоб подолати корупцію керівник сумісного проекту України і Ради Європи UPAC з протидії корупції Роман Шлапак радить добирати на держслужбу за конкурсом, а хабарників звільняти без права посідати подібну посаду в майбутньому, як це прийнято в Німеччині.

Але експерти вважають, що українці самі не готові жити без корупції. "У людей звичка все вирішити через знайомих на всіх рівнях. За гроші. А якщо не за гроші, то за великі гроші. А якщо не за великі гроші, то за дуже великі гроші", - вважає , член парламентського комітету з боротьби з оргзлочинністю і корупцією Олександр Рябек.

Нагадаємо, за даними проекту "Гідна Україна", що реалізується за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку, в 2009 році загальний рівень корупції в Україні хоча і залишається високим, проте зменшився на 5% у порівнянні з 2007 роком.

За два минулі роки найбільше скорочення вимагання хабарів зафіксовано під час контактів з органами призову на військову службу (з 32% до 20%), отримання соціальних виплат (з 7% до 3%) та державними медичними закладами (з 65% до 63%).

Лідерами ж у вимаганні хабарів, як свідчать результати дослідження 2009 р., є державні медичні установи (63%), заклади середньої освіти (60%), міліція (46%) і ДАІ (40%), вітчизняні ВНЗ (44%) та установи отримання державного житла (40%).

Крім того, більшість українців вважає, що подолання корупції в першу чергу залежить від президента. 48,8% вважають подолання корупції залежною від Верховної ради, 44,2% - від прем'єр-міністра і Кабінету міністрів, 31,7% - від міліції й прокуратури.

Такими є дані опитування Київського міжнародного інститута соціології.

Читайте також:

В Україні за два роки на 5% зменшився рівень корупції

Більшість українців вважають, що за корупцію відповідає Ющенко

Депутати заборонили чиновникам отримувати подарунки, дорожчі 120 грн

Міжнародні експерти зарахували Україну до світових аутсайдерів
 

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: