Росіяни пояснили, за що вони не люблять Україну

У першу трійку ворогів Росії увійшли Грузія, США та Україна.

Україна у списку ворогів Росії лише трохи поступається США, а очолює рейтинг недружніх країн маленька Грузія. Такі дані опитування, яке наприкінці травня провела аналітична компанія "Левада-Центр" у Москві.

Крім цієї сусідньої країни, серед ворогів Росії виявилися ще менші три балтійські сусіди, Латвія, Литва та Естонія, які посіли відповідно четверте, п’яте і шосте місця у списку ворожості.

Директор "Левада-Центру" Лев Гудков нагадав, що погіршення ставлення до України почалося приблизно з 2004 року, зі скандалу навколо фальсифікації виборів в Україні, а потім з Помаранчевої революції.

"Тоді кремлівська адміністрація розгорнула потужну антиукраїнську, антидемократичну пропаганду. При чому Україна у цій пропаганді представлялася, не як самостійна держава і суспільство, а як країна, якою маніпулюють США. Відповідно і керівництво України представлялося, як маріонетковий режим", - розповів Гудков.

Однак між ставленням до української держави і до українців є певна різниця.

"Ставлення до українців залишається позитивним, бо відчувається близькість культур, світогляду, навіть мовна близькість. Значну роль відіграють і родинні зв’язки. Все це визначає позитивне ставлення до українців як до народу, а ось до держави ставлення змінилося помітно", - переконаний директор "Левада-Центру".

Позитивно вплинути на ставлення росіян до України, на думку експерта, могло б припинення агресивної пропаганди.

"Оскільки усі телевізійні канали є під контролем держави, адміністрації президента та регіональної влади, то пропаганда є масованою, активною, та, на жаль, дуже ефективною", - розповідає Гудков.

Щодо демократично орієнтованої частини суспільства, то Україна обманула багато їхніх надій на більшу демократизацію та зближення з ЄС, переконує експерт.

"Ці надії виявилися марними, що викликало велике розчарування у значної частини інтелектуальної та демократичної еліти Росії. Це дуже шкода", - вважає Гудков.

Читайте також:

На прощання Черномирдін подякував Україні "за все"

Україна на останньому місці по виходу з кризи

Україна, Росія та Казахстан створять зерновий пул

Мєдвєдєв порадив Києву не ображатися, а шукати гроші за газ

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: