Україна знову відхрестилася від газового боргу

"Нафтогаз" сплатив за газ, поставлений з Росії у вересні і жовтні, тому можна категорично стверджувати, що на сьогоднішній день у компанії немає боргу за газ перед "Газпромом".


Про це в заявив уповноважений президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

"По-перше, зараз не йдеться про погашення (боргу), оскільки станом на даний момент все, що вважалося як заборгованість на базі офіційних контрактів, вже погашено. Йдеться про поточні платежі за листопад і грудень", - заявив Соколовський.

Він зазначив, що оплата за минулий місяць здійснюється протягом наступного місяця.

"Тобто ми до кінця грудня повинні сплатити за газ, одержаний в листопаді. Відповідно, газ, який буде одержано в грудні, має бути сплачений до кінця січня 2009 року. Як правило, в схемах співпраці, що склалися, всі проплати здійснювалися між 20-м і 30-м числами. Отже зараз термін "борг" не має фігурувати. Йдеться про розрахунки за поточний місяць в рамках контрактів - це абсолютно прийнятна схема", - заявив Соколовський.

Він також зазначив, що непроведення оплати за газ, одержаний в листопаді і грудні, враховуючи таку схему оплати, не може бути аргументом для відмови російською стороною в підписанні контрактів на поставки газу до України в 2009 році.

"Я думаю, що ми вийдемо на нормальну співпрацю", - сказав Соколовський.

Як повідомляв ТСН.ua, сьогодні прес-секретар президента Ірина Ванникова повідомила, що на даний момент завершено розрахунки за природний газ, спожитий у вересні-жовтні, – перераховано 1 млрд. дол.

Раніше повідомлялося, що Україна все ще винна Росії 2,1 млрд. доларів.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: