Україна знову закупить індійську вакцину, яка вбила підлітка

Попри запевнення у тому, що індійська вакцина компанії Serum Institute of India використовуватися не буде, МОЗ вирішив її знову закупити.

У 2009 році Україна закупить у індійської компанії Serum Institute of India більш ніж 57 тисяч доз вакцини для профілактики краснухи.

Про це йдеться повідомленні тендерного комітету Міністерства охорони здоров'я, в якому він оприлюднив список препаратів, які будуть закуплені в цьому році.

Незважаючи на попередні запевнення медиків, що індійська вакцина в Україні використовуватися не буде, в списку препаратів все ж значаться горезвісні ліки.

Нагадаємо, вакцина саме цієї фірми минулого року стала причиною смерті 17-річного підлітка Антона Тищенка у Краматорську Донецької області і настання масових ускладнень після проведення вакцинації проти кору та краснухи, а також гучного скандалу в Україні.

Як повідомляє прес-служба Міністерства охорони здоров'я України, одним з основних критеріїв оцінки тендерних пропозицій стала вартість препаратів. В результаті на торгах перемогли учасники, які запропонували найнижчу ціну, а також пропозиції яких відповідали вимогам тендерної документації, зокрема, щодо термінів придатності препаратів. Так, на момент постачання вакцина має бути придатна до використання протягом 15 місяців. Якщо ж препарат має менший термін придатності, то в тендерній документації була передбачена можливість постачань двічі в рік.

Як повідомлялося, вже цього року було вирішено скасувати додаткову імунізацію проти кору і краснухи. Втім, від планових вакцинацій відмовлятися, схоже, не ризикнули.

Читайте також:

ВР відмовилася покарати винних у смерті дитини від щеплення

У Харкові дітям після щеплення стало погано

Вакцину визнали причиною смерті підлітка у Краматорську

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: