Україна зняла заборону на в'їзд скандальному російському журналісту

Джерело в Міністерстві закордонних справ заявило, що "журналісти телеканалу "Росія" не злочинці", тому їх викреслили з "чорних списків".

Влада України дозволила відомому російському журналістові Аркадію Мамонтову в'їзд до країни, повідомило джерело в Міністерстві закордонних справ України.

У вересні 2009 року українська влада затримала в київському аеропорту "Бориспіль" оператора телеканалу "Росія" Ігоря Білокопитова, якого оголосили нев'їзним на територію України разом з автором програми "Спеціальний кореспондент" Мамонтовим.

Причиною заборони називався документальний фільм, знятий студією Мамонтова, - "Свій-чужий", в якому розповідалося про нібито участь українських військових фахівців в бойових діях в Південній Осетії в серпні 2008 року на стороні Грузії.

"З приходом нової влади ( в Україні) так звані "чорні списки" піддалися серйозному коригуванню", - сказало джерело.

"Журналісти телеканалу "Росія" не злочинці, не терористи, тому в Службі безпеки України не бачать причин заборони на їх в'їзд до країни, а в міністерстві закордонних справ України їх просто викреслили з "чорних списків", - повідомив співрозмовник.

Сам Мамонтов підтвердив, що заборона на в'їзд в Україну з нього знята.

Нагадаємо, раніше президент України Віктор Янукович заявив, що "чорні списки" громадян Росії, яким заборонено в’їзд на територію України, залишаються чинними.

Він заявив, що список "персон нон-грата" і скорочується, і поповнюється. Президент повідомив, що це питання вирішується на рівні спецслужб двох країн.

У квітні голова МЗС України Костянтин Грищенко заявив, що з українського боку по відношенню до РФ так званих "чорних списків" немає.

Читайте також:

СБУ: російського оператора не пустили через брехню про українців

Росія вимагає роз'яснень затримання своїх журналістів в Україні

В "Борисполі" затримали російських журналістів

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: