Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Україна звернеться до Арбітражного трибуналу через запуск Росією вантажних потягів до Криму

Україна звернеться до Арбітражного трибуналу через запуск Росією вантажних потягів до Криму

В МЗС наголосили, що Росія протиправно запустила вантажні потяги через так званий "кримський міст".

Україна звернеться до Арбітражного трибуналу щодо відкриття Росією вантажного залізничного сполучення через "Керченський міст".

Про це перша заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова розповіла в коментарі для "Укрінформу".

Вона наголосила на протиправності як запуску вантажних потягів, так і самого будівництва "кримського мосту".

"Його було побудовано всупереч Конвенції ООН з морського права 1982 року. Не було отримано згоди України як прибережної держави на його будівництво. Відсутні екологічні оцінки його будівництва", - зазначила Джапарова.

За словами посадовиці, Україна проситиме Арбітражний трибунал, який веде справу щодо порушення Росією Конвенції ООН з морського права, розглянути також "питання законності будівництва і продовження робіт щодо функціонування цього мосту".

"На нашу думку, ці дії лише загострюють спір, про що буде поінформовано трибунал", - додала вона. 

Перша заступниця міністра МЗС також зауважила, що Україна забезпечувала належне реагування на всіх етапах протиправного будівництва РФ "Керченського мосту".

Так, завдяки координації санкційної політики української сторони з міжнародними партнерами, у липні 2019 року Рада ЄС запровадила санкції проти шести російських компаній, які брали участь у будівництві мосту.

Окрім того, у серпні 2019 року Управління з контролю за іноземними активами міністерства фінансів США оновило списки фізичних та юридичних осіб, яким забороняється відвідувати країну та вести бізнес з американськими компаніями чи громадянами.

У серпні 2019 року санкції щодо шести компаній, причетних до будівництва так званого "кримського мосту", запровадив також уряд Великої Британії.

Нагадаємо, що перший незаконний рейс "приміського" сполучення проїхав "кримським мостом" із окупованої Керчі на анексованому півострові до Анапи в Краснодарському краї РФ вдень 7 березня. 

Як повідомлялося, 23 грудня окупанти відкрили залізничне сполучення "кримським мостом". На запуск незаконної переправи очільник Кремля Володимир Путін прибув кримським потягом. Спочатку Путін проїхався у кабіні машиніста, а потім чаював у вагоні-ресторані із нібито простими робітниками.

У представництві президента України в АР Крим заявили, що відкриття залізничної частини "кримського мосту", яка сполучає анексований півострів із Росією, є незаконною і порушує державний суверенітет і територіальну цілісність України, як і поїздка російського президента щойно відкритою переправою.

Згодом, 25 грудня, прокуратура АР Крим розпочала кримінальне провадження щодо незаконного переправлення осіб через державний кордон України "кримським мостом". 

Плейлист 24 відео Новини окупованого Криму. Актуальне

2019 року Крим "відсвяткував" вже п’яту річницю анексії. За цей час півострів, як і Росія, отримав серйозні санкції, однак ніхто досі не змусив Москву хоча б розпочати обговорення повернення Криму до України. На п’ятий рік анексії росіяни продовжують репресії та утиски на півострові.

Новини окупованого Криму. Актуальне

Залиште свій коментар

Вибір редакції