Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права через незаконне утримання Росією моряків і суден

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дипломати наголосили, що військово-морські судна та їхній персонал мають абсолютний імунітет.

Україна звернулась до Міжнародного трибуналу з морського права з приводу негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів, які незаконно утримуються у Росії.

Про це повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ.

"Сьогодні Україна звернулася до Міжнародного трибуналу з морського права ("ITLOS") щодо застосування тимчасових заходів проти Російської Федерації з метою негайного звільнення трьох українських військово-морських суден та двадцяти чотирьох членів їхніх екіпажів, незаконно захоплених та утримуваних Російською Федерацією в Чорному морі від 25 листопада 2018 року", - йдеться у повідомленні.

Як зазначається, відповідно до Конвенції Організації Об'єднаних Націй з морського права ("UNCLOS") військово-морські судна та їхній персонал мають абсолютний імунітет.

"Це означає, що іноземні держави не можуть їх арештовувати, затримувати та піддавати судочинству. Захоплення Росією суден України в Чорному морі, триваюче утримання суден та членів їхніх екіпажів, а також спроба кримінального переслідування 24 українських моряків грубо порушує UNCLOS", - наголосили у МЗС.

Також дипломати додали, що утримувані у російських в'язницях військові в очікуванні суду за обвинуваченнями в кримінальних порушеннях російських законів щодо охорони державного кордону, були піддані допиту та примусовим психологічним обстеженням.

"Якщо зрештою вони будуть визнані винними, то можуть бути засуджені до шести років у російських виправно-трудових таборах. Кожен додатковий день ув'язнення завдає шкоди українським морякам та становить чергове посягання на  законні права України, гарантовані UNCLOS та міжнародним звичаєвим правом. Сьогоднішній запит про застосування тимчасових заходів спрямований на захист від серйозної та непоправної шкоди, яка буде завдана триваючим утриманням військово-морських суден України та триваючим утриманням і судовим переслідуванням її військовослужбовців", - зауважили у відомстві.

ВідеоРосійські судді вимагатимуть залишити українських моряків за ґратами до кінця липня

Як повідомив захисник полонених, слідчі проситимуть подовжити їм арешт до 26 липня. Напередодні підтримати утримуваних Росією 24 українців до Москви прибули їхні родичі. У нашому посольстві їм розповіли про стан бранців. За словами дипломатів, хлопці в гарному настрої та чекають на звільнення.  

Російські судді вимагатимуть залишити українських моряків за ґратами до кінця липня

Окремо у МЗС України висловили сподівання, що слухання справи ITLOS буде заплановано протягом найближчих кількох тижнів, і що рішення буде видано невдовзі після цього.

Нагадаємо, 25 листопада 2018 року два малих броньованих артилерійських катери "Бердянськ" і "Нікополь", а також рейдовий буксир "Яни Капу" здійснювали плановий перехід з Одеси до Бердянська для створення нової бази ВМС в Азовському морі. Вранці того ж дня російський військовий корабель здійснив таран буксира "Яни Капу" недалеко від Керченської протоки. З екіпажу буксира ніхто не постраждав. Після цього російська сторона заблокувала прохід Керченською протокою. Українські кораблі простояли біля Керченської протоки до вечора 25 листопада і вирішили повернутися в Одесу. Після початку руху російські прикордонники почали переслідування українські судна, а після застосували зброю, напавши на них. Кораблі були захоплені, а 24 члени екіпажу взяті в полон. Кілька з них отримали поранення під час нападу

Згодом так звані суди в анексованому Криму заарештували їх на два місяці. Після цього моряків доправили в СІЗО у Москві. Усіх їх звинувачують у нібито незаконному перетині російського кордону. Пізніше всі українські моряки визнали себе військовополоненими Росії.

У середині січня 2019 року суди у Москві розглянули питання подовження запобіжного заходу морякам. Клопотання адвокатів про поводження з ними як з військовополоненими або ж зміну запобіжного заходу судді відхилили і подовжили їм арешти до 24-26 квітня. 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції