Україна звернулася до ОБСЄ щодо переслідування ПЦУ в Криму

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Україна закликала ОБСЄ вплинути на ситуацію.

Україна звернулася до виконавчих структур ОБСЄ, включаючи Спеціальну моніторингову місію, з проханням зайнятися питанням переслідування Православної церкви України в анексованому Криму.

Про це заявив під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні 14 лютого Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Прокопчук, передає Укрінформ.

Прокопчук зазначив, що Україна повідомила Постійну Раду що в Сімферополі, в незаконно окупованому Криму, російські окупанти наказали єдиній українській православній церкві в цьому місті залишити приміщення.

Цей наказ окупаційної адміністрації спрямований на фактичне припинення присутності Української православної церкви на півострові та релігійного життя її шести парафій. Ми закликаємо виконавчі структури ОБСЄ, включаючи СММ, приділити належну увагу цьому питанню і відреагувати на події", - заявив він.

Також дипломат закликав Росію припинити такі репресивні заходи та дотримуватися зобов'язань ОБСЄ щодо свободи думки, совісті, релігії та переконань.

Ми в черговий раз закликаємо Російську Федерацію припинити свою незаконну окупацію Криму і агресію проти України, зокрема шляхом виведення своїх збройних формувань з окупованих територій України і повного виконання своїх зобов'язання за Мінськими угодами", - додав Прокопчук.

Нагадаємо, 5 лютого "Міністерство майнових та земельних відносин Республіки Крим" надіслало управлінню Кримської єпархії лист з додатковою угодою про розірвання договору 2002 року з українським Фондом майна. Окупанти вимагають від управління Кримської єпархії ПЦУ звільнити приміщення Кафедрального собору святих рівноапостольних Володимира і Ольги в Сімферополі, чим фактично знищують українську церкву на півострові.

ВідеоМін’юст офіційно зареєстрував ПЦУ

Офіційно відтепер вона називається - "Київська митрополія української православної церкви, Православна церква України". Ця назва майже повністю дублює офіційну назву Російської православної церкви в Україні і це миттєво викликало хвилю обурення. 

Мін’юст офіційно зареєстрував ПЦУ

Залиште свій коментар

Вибір редакції