Україна звернулася в ООН щодо голодомору

Україна попросила ООН включити до порядку денного питання про відзначення 75-ї річниці голодомору в Україні.

Голодомор 1932-1933 (Фото: wordpress.com)
Архів
Під час голодомору загинуло від 7 до 10 мільйонів українців. (Фото: wordpress.com)
Україна звернулася до ООН з проханням включити до порядку денного нинішньої сесії Генеральної Асамблеї питання про відзначення 75-ї річниці голодомору в Україні, повідомив Центр новин ООН.

Київ закликає ООН присвятити цим трагічним роковинам пленарне засідання та ухвалити відповідну резолюцію.

До листа посол України в ООН приклав спільну заяву держав СНД, включно з Росією, щодо 70-ї річниці голодомору, в якому наголошено, що в колишньому Радянському Союзі мільйони чоловіків, жінок і дітей стали жертвами жорстоких дій і політики тоталітарного режиму.

Проте Київ звернувся в ООН тільки від свого імені.

"Ми не маємо наміру зводити рахунки, звинувачуючи будь-яку з сучасних держав. Наша мета полягає в тому, щоб відновити гідність і вшанувати пам'ять мільйонів наших співвітчизників, яких жорстоко позбавили священного життя", - цитує Центр новин ООН звернення України.

У документі наголошено, що голодомор править за приклад використання продовольства як зброї: зерно поставлялося за заниженими цінами на західні ринки, а надходження від нього використовувалися для фінансування сталінських планів індустріалізації Радянського Союзу.

Україна зауважила, що цей голод виявився результатом політики Сталіна, спрямованої проти українського селянства, викликавши жертви, обчислювані мільйонами.
На цьому ж тижні постпред Росії в ООН Віталій Чуркін в листі на ім'я голови Генасамблеї ООН заявив, що Росія вважає голодомор 1932-1933 років спільною трагедією республік СРСР, "зумовленою неодноразово засудженою репресивною політикою сталінського режиму".

Голодомор 1932-1933 років, за оцінками деяких українських істориків, забрав життя від 7 до 10 мільйонів людей.

За оцінками російських науковців, голодомор 1932-1933 років охопив основні зернові райони СРСР - Україну, Північний Кавказ, Нижнє й Середнє Поволжя, значну частину Центрально-Чорноземної області, Казахстан, Західний Сибір, Південний Урал. За різними даними, з голоду загинули від 7 до 8 мільйонів чоловік, з них 3-3,5 мільйони - в Україні, 2 мільйони - в Казахстані й Киргизії, 2-2,5 мільйони - в РРФСР.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: