Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці чекають на оплачені трансплантації органів в Індії: чому їх не оперують

Пересадки органів сплатило Міністерство охорони здоров'я.

Восьмеро українців застрягли в Індії, куди поїхали на операцію з трансплантації. Пересадки сердець та легенів їм сплатило Міністерство охорони здоров'я. Утім, на місці пацієнти з'ясували, що лікарня має квоти, в які українці не потрапляють. Як наслідок, п'ять пацієнтів померли, йдеться у сюжеті ТСН.19:30.

Оксана Славунік, якій 46 років, вже понад півроку вона в Індії чекає на нові легені. У місті Ченнай знімає житло разом з іншими пацієнтами з України та Казахстану. Прилетіла на операцію ще в квітні, але застрягла. Легенів для неї тут не передбачено. Повертатися без донорських органів не має сенсу. Крім того, Оксана просто не витримає переліт.

У Міністерстві охорони здоров'я кажуть, що збираються летіти до Індії і домовлятися з клініками, аби повернули чи перенаправили вже переказані туди сотні тисяч доларів. “Там зараз вісім українських громадян. Ми рішуче налаштвоані вирішити питання допомоги”, - каже очільниця МОЗ Зоряна Скалецька.

У міністерстві пояснюють, що змінилось індійське законодавство, зокрема, в штаті Ченнай. Тепер там органи передусім для місцевих.

Відео МОЗ оплатило українцям трансплантації органів в Індії, та через нове законодавство їх не оперують

Пересадки сердець та легенів їм сплатило Міністерство охорони здоров'я, проте вже на місці пацієнти з’ясували, що, хоча гроші в лікарні прийшли, проте місцеве законодавство змінилося. І тепер лікарня має квоти, в які українці не потрапляють. У результаті 5 пацієнтів померли так і не дочекавшись, 2 вимушені були повернутися в Україну, а ще 8 чекають на свою долю в Індії.  

МОЗ оплатило українцям трансплантації органів в Індії, та через нове законодавство їх не оперують

Усі пацієнти поїхали на трансплатнацію за кордон ще за попереднього уряду. У посольстві Індії повідомляють, що неодноразово попереджали: українці мають мізерні шанси отримати донорські органи.

Наразі індійський уряд вживає кроків для підвищення пріоритету для громадян Індії, порівняно з іноземними громадянами, у питанні черговості очікування на трансплантацію.

Перше попередження відправили в липні 2018 року потім у лютому та в травні 2019 року. Повідомляли, що в Індії, не дочекавшись пересадки, померло щонайменше 5 українців. Утім, після цих попереджень до Індію все одно відправили Олександру Антоненко.

Пацієнітв, за яких уже заплатили, але які так і не отримали лікування насправді більше. В Олександрівській лікарні на виліт очікує Ярослав. Його життя залежить від крапельниць, інгаляторів і парату штучної вентиляції. Мама Ярослава має запрошення від двох інших індійських клінік, але гроші застрягли в лікарні, яку обирало МОЗ.

Корепондентка ТСН Наталя Нагорна.

Залиште свій коментар

Вибір редакції