Українці можуть не розраховувати на щасливу старість

Серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. За цим показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі.

 В Україні майже в нікого в повній мірі немає передумов для щасливої старості, заявив директор Інституту геронтології імені Чеботарьова Національної академії медичних наук України, член-кореспондент НАМНУ Владислав Безруков.

"У когось є сім'я, але немає здоров'я, інші не скаржаться на самопочуття, але їх пригноблює матеріальне неблагополуччя, треті страждають від самотності. В Україні всього лише 1% літніх людей є практично здоровими", - зазначив Безруков.

Директор Інституту геронтології також повідомив, що відсоток довгожителів (90 років і старше) у світі зростає швидше, ніж в Україні.

"Тенденції такі, що відсоток 80-літніх людей збільшується швидше, ніж усього населення, так само як відсоток 60-літніх. В Україні тих, кому 60 років і старше, - 22%, а, за прогнозами ООН, у 2050 році їх буде 38% ", - додав він.

Безруков також повідомив, що той факт, що люди похилого віку відчувають себе зайвими в суспільстві, призводить до дуже сумних результатів - серед всіх суїцидів 40% припадає на людей похилого віку. "За цим сумним показником Україна знаходиться на одному з перших місць у світі", - підкреслив він.

Фахівець підкреслив, що один з ключових моментів тут - ставлення до людей похилого віку.

"Коли вчені шукали пояснення кавказького феномену довгожительства, прийшли до висновку, що один із секретів криється в тому, що там дуже шанобливо ставляться до своїх старих. У 60-ті роки минулого століття в Радянському Союзі проводилося дослідження, під час якого вивчалося і питання про ставлення до створення будинків-інтернатів для літніх людей. Саме на Кавказі всі говорили: "Це ганьба для родини, для всього роду, якщо ми віддамо рідну людину в будинок-інтернат", - зауважив Безруков.

Читайте також:

Зроблено перший крок до перемоги над старістю: омолоджено імунну систему

55-річна модель відмовилась старіти

Через 40 років у світі буде 2 мільярди старих людей

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: