Українці можуть отримувати допомогу з безробіття не тільки під час COVID-19: Рада підтримала законопроєкт

Українці можуть отримувати допомогу з безробіття не тільки під час COVID-19: Рада підтримала законопроєкт

УНІАН

Допомогу зможуть отримати лише застраховані роботодавці або ФОПи.

Українці будуть отримувати допомогу з часткового безробіття не тільки під час коронавірусу, а й при інших небезпечних захворюваннях.

Верховна Рада України на засіданні 5 листопада в першому читанні ухвалила законопроєкт №3010а, який вносить зміни до ст. 472 закону "Про зайнятість населення". Законопроєкт був підтриманий 292 народними депутатами, один депутат – утримався від голосування.

Він розширяє програму допомоги безробітним на період введення карантину не тільки при пандемії COVID-19, а й при інших небезпечних інфекційних захворюваннях. Про це повідомляє видання "Гордон".

Новий документ пропонує змінити ст. 472 закону "Про зайнятість населення" та надавати матеріальну допомогу з часткового безробіття не тільки під час "ковідного" карантину, а й при інших "особливо небезпечних інфекційних захворюваннях". У разі ухвалення  законопроєкту парламентом,  Кабмін отримає право визначати порядок надання допомоги підприємцям по частковому безробіттю для їх працівників на період карантину, розміри виплат, надання та порядок повернення коштів, які спрямовані на фінансування даної допомоги. 

Уточнюється, що таку допомогу зможуть отримати лише застраховані роботодавці або фізичні особи-підприємці (ФОПи). У свою чергу, роботодавці мають можливість звернутися за наданням допомоги протягом 90 днів.

Нагадаємо, що 22 квітня прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що в Україні офіційно зареєстровано 400 тисяч безробітних громадян. При цьому реальна кількість непрацюючих українців прирівнюється до 2 мільйонів, акцентували в уряді.

Чи ухвалила Верховна Рада держбюджет на наступний рік

Чи ухвалила Верховна Рада держбюджет на наступний рік