Скільки українців роздумують про те, аби виїхати працювати за кордон - опитування

Дата публікації
Перегляди
1415
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Скільки українців роздумують про те, аби виїхати працювати за кордон - опитування

Фото: Associated Press

Для українців на заході важливішою є демократія, аніж заможність.

Найкращими містами в Україні за рівнем можливостей є Житомир, Івано-Франківськ і Вінниця. А українці в обласних центрах прагнуть більше до заможності, аніж до демократії. У той час, як  35% жителів України розмірковували над переїздом за кордон для працевлаштування.

Про це свідчать дані, отримані під час опитування, проведеного Соціологічною групою "Рейтинг".

Зокрема, міста оцінювали за дев’ятьма параметрами: можливість вільно висловлювати свої думки, вільно пересуватися усім частинами міста, можливість включатися у процес формування рішень у місті, різноманітно проводити дозвілля. Значення індексу коливається від одного до п'яти, де одиниця означає "жахливо", а п'ятірка, відповідно, "відмінно".

Так, українці оцінили Житомир, Івано-Франківськ та Вінницю у 3,7 бала. Далі слідують Тернопіль, Луцьк, Хмельницький та Ужгород зі 3,5 балами. Найгіршою ситуація із можливостями, на думку респондентів, у Миколаєві та Сєвєродонецьку - 3,1 бала.

Крім того, як показало опитування, найбільше українців вважають, що отримують достатньо коштів за свою роботу у Житомирі (36%). У Вінниці, своєю чергою, 78% опитаних зазначили, що мають достатньо можливостей для різноманітного дозвілля, а 56% відповіли, що у Вінниці можна отримати якісну освіту.

Разом з тим, згідно з опитуванням, для українців в обласних центрах більшою цінністю є заможність ( 47%), аніж демократія (38%). Зауважимо, що містяни Західної України частіше обирали демократію, а громадяни зі сходу – заможність. Так, за демократію найбільше висловилися у Тернополі, це 58% опитаних, а у Маруполі найбільше схильні до заможності - 63%.

Також, опитування показало, що 35% українців думали над переїздом за кордон для пошуку там роботи, 63% респондентів про це не думали. Так, для 50% охочих емігрувати мотивом є забезпечення матеріальних потреб сім'ї, 27% хотіли б реалізуватися, а 17% респондентів не бачать майбутнього в Україні. Зокрема, найбільше охочих поїхати працювати за кордон у західних містах Івано-Франківську, Луцьку, Чернівцях та Рівному (понад 40%), найменше - у Херсоні (28%) та Полтаві (31%). 

Опитування проводилося в 24 обласних центрах України, які не перебувають під контролем російських або проросійських сил, включно з Маріуполем і Сєверодонецьком на Донбасі. Опитування проведено на основі вибірки, яка охоплювала 19 200 респондентів. Статистична похибка для кожного міста не перевищує ± 3,5%. Досяжність респондентів у середньому становить 67,7%.

Нагадаємо, раніше українці розповіли, кому найбільше довіряють в країні. Найбільше висловили довіру (70 % опитаних) 
Збройним силам України, волонтерам (70%), президенту Володимиру Зеленському (68%) та церкві (65%), а найменше - російським медіа ( не довіряють їм 80% опитаних) та судовій системі (73%).

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1415
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація