Українці назвали найзначущим досягненням влади відносини з Росією

40% українців вважають нормалізацію відносин з Росією найбільшим досягненням нинішньої влади. Серед головних досягнень також названо відмову від планів вступу України в НАТО і розслідування фактів зловживань колишніх членів Кабміну.

40,3% опитаних центром соціальних досліджень "Софія" вважають нормалізацію відносин, розвиток співробітництва з Росією найбільшим досягненням діючої влади. Про це свідчать результати дослідження.

Респондентів запитали, які досягнення нинішньої влади вони вважають найбільш важливими, найбільш значущими (респондент міг указати кілька варіантів відповіді).

27,1% опитаних назвали найбільш значущим досягненням розвиток партнерських відносин і співробітництва із провідними країнами, у тому числі з Китаєм, США, Японією, Туреччиною, Ізраїлем. Ще 26,8% - законодавче закріплення позаблокового статусу України, відмова від планів вступу України в НАТО, а 26,3% - розслідування фактів зловживань колишніх членів Кабінету міністрів на чолі з Юлією Тимошенко.

Майже порівну (24,5%) і (24,4%) українців назвали основними реформами "підписання з Європейським Союзом плану дій зі скасування візового режиму" та  "реформування сфери освіти, відмова від переходу середніх шкіл на дванадцятирічний строк навчання".

22,3% українців наголосили на тому, що найважливіші досягнення - це проведення першого етапу адміністративної реформи, скорочення кількості міністерств і відомств. 20,5% - зняття обмежень на використання російської мови в системі освіти, кінопрокаті, ЗМІ й інших сферах.

Серед головних досягнень влади 18,1% опитаних назвали забезпечення стабільної роботи органів влади, парламенту й уряду, а 17% - подолання наслідків економічної кризи, забезпечення зростання виробництва.

Менше 10% набрали відповіді "проведення податкової реформи, прийняття Податкового кодексу", прийняття нових правил проведення виборів у місцеві ради; проведення першого етапу судової реформи, прийняття закону про судоустрій і статус суддів. А 12,1% українців утруднилися відповісти.

Опитування проводилося 29 січня-3 лютого, у його рамках соціологи опитали 2 025 респондентів, що проживають у всіх регіонах, віком від 18 років. Статистична похибка не перевищує 2,2%.

Як повідомлялося, 25 лютого виповнився рік з моменту інавгурації президента Віктора Януковича. 11 березня виповниться рік від дня призначення на посаду прем'єр-міністра Миколи Азарова.

Читайте також:

Понад 40% українців вважають, що влада тисне на ЗМІ

Прихильників Януковича на Сході поменшало наполовину

Українці поставили Януковичу ту ж оцінку за перший рік, що й Ющенку

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: