Українці не хочуть повертатися з Лівії

Очевидно, що ті, хто відмовляються від евакуації, відчувають, що їм буде безпечніше пересидіти неспокійні часи на місцях, аніж тікати через палаючі повстанням лівійські райони - вважають експерти.

Речник МЗС України Олег Волошин 28 лютого повідомив пресі про "непоодинокі факти відмов українців від евакуації, доволі часто у грубій формі". Він висловив своє здивування з цього приводу та закликав співгромадян не недооцінювати ризиків.

Речник МЗС визнав, що є проблеми з організацією переїзду громадян України до столиці Лівії Тріполі, де на них чекає літак, адже українці розпорошені по різних містах держави. Він також зазначив, що неможливо вивозити великі обсяги багажу українців, пояснивши це "фізичними складнощами з тим, щоб організувати прохід людей через аеропорт, заповнений тисячами біженців".

Директор Центру близькосхідних досліджень Валерій Семиволос в інтерв'ю Deutsche Welle пояснив непоодинокі відмови українців від евакуації частково тим, що їхніх шлях до аеропорта у Тріполі, де на них чекають українські літаки, є дуже небезпечним. Очевидно, що ті, хто відмовляються від евакуації, відчувають, що їм буде безпечніше пересидіти неспокійні часи на місцях, аніж тікати через палаючі повстанням лівійські райони.

Ще одним чинником відмови від евакуації українців експерт вважає економічні причини: "Люди щось заробляли, люди щось там мають. А в умовах такої швидкої евакуації все, що вони заробили, все що мають, вони змушені будуть кинути. Багато хто просто не готовий до такого кроку".

Таку думку поділяє також президент Європейської асоціації українців Олексій Толкачов: "Чимало наших спеціалістів виїхало за кордон, щоб отримати роботу у сфері нафтовидобутку. Вони абсолютно незатребуваі в Україні. Тому для людей, які працюють у нафтовій галузі в Лівії, повернутися в Україну – це просто приректи себе на вимирання".

Нагадаємо, МЗС уже двічі зверталося до українців із закликом залишити Лівію.

У ніч на 24 лютого з Лівії прибули до Києва, за різними даними, від 100 до 138 евакуйованих громадян України. За неофіційними даними, у Лівії може перебувати від 2,5 тис. до 3 тис. українців.

27 лютого з Тріполі вилетів 4 літак з українцями.

Читайте також:

Медсестра Каддафі повернулася в Україну

МЗС почало вмовляти "безстрашних" українців залишити Лівію

Українці відмовляються покидати Лівію через страх втратити роботу

В Лівії нелегально працюють українські бойові льотчики

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: