Українці не мають чекати в черзі. МЗС вирішуватиме проблеми з очікуванням на кордоні з ЄС

З польською стороною вже впроваджується спільний митно-прикордонний контроль. 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що зовнішньодипломатичне відомство працюватиме над урегулюванням проблеми з чергами на пунктах пропуску до країн ЄС.

"По чергах - будемо працювати. Вчора розмовляли - на угорському кордоні черги менші, на словацькому - трохи більші. От я якраз з міністром закордонних справ Словаччини буду розмовляти цього тижня. Не мають українці чекати умовно годину в цих чергах. Тоді який сенс в цьому (в безвізовому режимі, - ред.)", - сказав він в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Є хороша ідея, яка вже впроваджується на польському кордоні - це спільний митно-прикордонний контроль", - розповів він.

ВідеоПавло Клімкін розповів, як уникнути проблем на кордоні з ЄС

Раніше повідомлялося, що станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалися 1894 українці.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

ключові дати безвізу, інфографіка на честь Інни

Залиште свій коментар