Українці не мають чекати в черзі. МЗС вирішуватиме проблеми з очікуванням на кордоні з ЄС

З польською стороною вже впроваджується спільний митно-прикордонний контроль. 

Міністр закордонних справ Павло Клімкін запевнив, що зовнішньодипломатичне відомство працюватиме над урегулюванням проблеми з чергами на пунктах пропуску до країн ЄС.

"По чергах - будемо працювати. Вчора розмовляли - на угорському кордоні черги менші, на словацькому - трохи більші. От я якраз з міністром закордонних справ Словаччини буду розмовляти цього тижня. Не мають українці чекати умовно годину в цих чергах. Тоді який сенс в цьому (в безвізовому режимі, - ред.)", - сказав він в ефірі "Сніданку з 1+1".

"Є хороша ідея, яка вже впроваджується на польському кордоні - це спільний митно-прикордонний контроль", - розповів він.

ВідеоПавло Клімкін розповів, як уникнути проблем на кордоні з ЄС

Раніше повідомлялося, що станом на 6 годину 12 червня правом безвізу скористалися 1894 українці.

Нагадаємо, 11 травня Рада міністрів Євросоюзу схвалила остаточне рішення про безвізовий режим для України. Це була фінальна інстанція в отриманні дозволу перетинати кордон ЄС без віз. 

Таким чином, українці отримали право їздити до всіх держав Євросоюзу, крім Великої Британії та Ірландії, які мають особливі умови в Шенгенській угоді. Водночас вони можуть їздити без віз до чотирьох країн, які не належать до ЄС, але входять до Шенгенської зони – Ісландії, Ліхтенштейну, Норвегії та Швейцарії. 

Переваги безвізового режиму відкриваються для власників біометричних паспортів. Громадяни, які мають чинну шенгенську візу і закордонний паспорт старого зразка, також зможуть спокійно в'їжджати на територію ЄС після введення безвізового режиму.

ключові дати безвізу, інфографіка на честь Інни

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: