Українці не можуть використовувати новий ID-паспорт для перетину кордону з Білоруссю

На пропускному пункті можуть виникнути проблеми із таким документом. 

Внутрішній український паспорт нового зразка у вигляді ID-картки не може використовуватися громадянами України для перетину кордону з Білоруссю. На пунктах пропуску з таким документом можуть виникнути проблеми при в'їзді чи виїзді з країни.

Звичайний паспорт-книжка дозволяє його власнику безперешкодно виїхати з України в Білорусь на підставі двосторонньої угоди про безвізовий режим між урядами країн, пише "Вечірній Брест". Своєю чергою, паспорт нового зразка не може використовуватися згідно з цією угодою.

"Коли мова йде про в'їзд в нашу країну, то порядок простий. Ми пояснюємо, що за новим паспортом перетнути державний кордон не можна. Для цього потрібен або закордонний, або внутрішній паспорт старого зразка. Найчастіше буває, що у людини, яка надала ID-картку, є необхідні документи. Якщо ж їх немає, на жаль, доводиться завертати людину додому", - розповідає начальник відділення прикордонного контролю "Мокрани" Сергій Бишік.

Зазначається, що українські прикордонники дозволяють перетин кордону з ID-карткою, адже вона слугує офіційним посвідченням особи, але вони повідомляють туристів про можливі проблеми з білоруського боку.

Згідно з повідомленням, проблеми в українців виникають і в разі виїзду з Білорусі в Україну. Якщо окрім ID-картки у громадянина України немає іншого посвідчення особи, то йому висувають одразу два адміністративних порушення: порушення режиму державного кордону і законодавства про правове становище іноземних громадян і осіб без громадянства. Наразі такими порушниками в основному є молодь у віці від 16 до 20 років.

У таких випадках українців направляють у Брест для отримання посвідчення на право повернення на Батьківщину в українському консульстві. Якщо такий інцидент стався вперше, то замість штрафу можна обійтися попередженням.

Нагадаємо, із 1 січня 2016 року в Україні замість нинішніх паспортів громадянина України почали видавати нові пластикові ID-картки, що замінюватимуть внутрішній паспорт. На них записують біометричні дані власника такого паспорта.

Відео16-річним українцям починають видавати пластикові паспорти

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: