Українці не вірять, що армія здатна їх захистити

В результаті опитування, вдалося встановити, що майже половина українців сумніваються у спроможності армії захистити свою державу. А кожен п'ятий у цьому впевнений точно.

Українці не вірять у те, що національна армія здатна захистити країну.

Про це свідчать результати телефонного опитування, проведеного Інститутом Горшеніна.

Зокрема, 67,1% опитаних вважають, що наша армія не зможе захистити Україну у разі реальної загрози з боку інших країн. З них 45,7% вибрали варіант відповіді на це запитання - "скоріше, ні", а майже кожен п'ятий (21,4%) – "точно, ні".

Більше чверті опитаних (28,4%) вірять у те, що армія зможе захистити Україну у разі реальної загрози з боку інших країн. З них 24,7% відповіли "скоріше, так" на це питання, 3,7% - "точно, так". Важко було з відповіддю 4,5% респондентів.

Також, згідно з результатами опитування, більшість респондентів (74,0%) негативно оцінює стан української армії. З них 48,4% вибрали варіант відповіді на це питання - "скоріше, поганий", близько чверті (25,6%) - "дуже поганий".

Позитивно оцінили стан української армії 16,5% респондентів, з них вважають, що він "дуже хороший" - 2,3%, "скоріше, хороший - 14,2%. Важко було відповісти на дане питання 9,5% респондентів.

Більше половини респондентів (62,9%) не довіряють українській армії. З них 44,7% "швидше, не довіряють армії", а 18,2% повністю не довіряють. Висловили довіру українській армії близько третини опитаних (31,9%). З них 27,2% вибрали варіант відповіді "скоріше, довіряю" на це питання, а 4,7% - "точно, довіряю". Важко було відповісти на дане питання 5,2% респондентів.

Більше половини респондентів (62,7%) вважають, що в українській армії повинні служити і контрактники, і призовники. При цьому близько чверті опитаних (23,7%) вважають, що українська армія повинна складатися тільки з контрактників, а 6,8% - тільки з призовників. Важко було відповісти на це питання 6,8% респондентів.

Більша частина респондентів (62,8%) не засуджують молодих людей призовного віку, які уникають служби в армії. З них 40,1% вибрали відповідь - "скоріше, не засуджую", а близько чверті (22,7%) – "точно, не засуджую".

Майже третина респондентів (30,9%) засуджує призовників, що уникають служби в армії. З них 19,7% "скоріше, засуджують", 11,2% - "точно, засуджують" таких молодих людей. Не визначилися з відповіддю на це питання 6,3% опитаних.

Експерти Інституту Горшеніна зазначають, що молоді люди вважають службу в армії втратою року навчання і можливості професійного зростання, тому не хочуть служити там – таку думку висловила майже половина (47,9%) респондентів.

Майже така ж кількість опитаних (42,6%) вважає, що молодь негативно ставиться до служби в армії через "дідівщину" і знущання з боку "старослуживих" і офіцерів.

Близько третини опитаних вважають причиною відмови призовників від служби в армії відсутність почуття обов'язку перед Батьківщиною (32,1%), поганий стан здоров'я молоді (31,9%).

Близько чверті – важкі побутові умови, погане харчування в армії (26,7%), а також зніженість молоді, страх перед тяготами і випробуваннями армійського життя (25,4%).

Дискредитацію армії засобами масової інформації вважає причиною небажання молодих людей служити там кожен шостий респондент (15,4%), а 6,2% опитаних бачать причину цього явища у розповсюдженні в суспільстві пацифістських настроїв.

Вважають, що молодь не хоче служити в армії з інших причин, 4,2% респондентів, а 3,5% було важко відповісти на дане питання.

Більшість жителів України (66,3%) вважає, що військовим бути непрестижно. З них 43,8% вибрали відповідь - "скоріше, ні", а 22,5% – "точно, ні". При цьому майже чверть опитаних (23,1%) вважає, що військовим бути престижно. З них 16,7% відповіли "скоріше, так" на це питання, 6,4% - "точно, так". Важко було відповісти на дане питання кожному десятому респонденту 10,6%.

Телефонне опитування на тему: "Стан української армії" проводився Інститутом Горшеніна з 8 по 10 жовтня. Усього за випадковою вибіркою було опитано 1000 респондентів віком старше 18 років в усіх обласних центрах України, Києві і Севастополі. Квотами були регіон мешкання, підлога стать і вік респондентів. Погрішність репрезентативності дослідження не перевищує +/-3,2%.

Читайте також:

Армія на розпродажі майна може заробити близько 9 млрд гривень

Міністр оборони віддав задарма землі в Криму вартістю 10 мільйонів доларів

В Україні стартувала осіння призовна кампанія

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: