Українці отримали найбільше дозволів на роботу у Польщі: як заробітчани шукають заробіток за кордоном

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Їм доводиться набагато більше працювати ніж в Україні.

У 2018 році іноземцям у Польщі було видано майже 329 тисяч дозволів на роботу, 70% з яких отримали українці.

Про це йдеться у сюжеті "Сніданку з 1+1".

Чоловік Юлії тиждень тому поїхав на заробітки до Польщі. Він займається реставрацією рідкісних автомобілів. У родині двоє дітей, сама Юлія зараз в декреті. Подружжя підрахувало, що за три місяці у Польщі можна заробити понад 4 тисячі доларів.

Знайшли роботу у Польщі через українську компанію. А на місці виявилось, що заробити такі гроші не вийде.

"По приїзду його поселили в хостелі, який розташований за 12 км від роботи, добиратися нічим. Він з’ясував, що зарплату затримують, що 50% хостелу, як обіцяли, не оплачують. Він повертається додому, будемо думати щось вдома", - розповідає жінка.

А от у Ганни з Запоріжжя інша історія. Дівчина після закінчення ВНЗ поїхала працювати до Польщі. Спочатку півроку була офіціанткою. А потім вивчила польську і знайшла роботу мрії - у друкарні.

"Українці, які працюють через поляків, вони більш задоволені умовами роботи, тому що немає такого, що ти виходиш на 12-13-14 годин і без шматка хліба, тобі забули виплатити зарплату - нічого подібного", - зазначає вона.

Зараз дівчина офіційно працевлаштована, має дозвіл на роботу та медичне страхування. Якщо переводити на гривні - заробляє більше 20 тисяч на місяць.

"Я можу спокійно купити машину за 2-3 зарплати - це буде хороша машина. Я знаю, що до 30 років у мене вже буде будинок, у мене буде можливість подорожувати, відповідно єдине, що доводиться дуже багато працювати", - пояснює Ганна.

За приблизними підрахунками, таких як Ганна у Польщі - півтора мільйона. Зараз конкуренція за українських трудових мігрантів зростає, ділиться експерт з працевлаштування. Тому у Польщі взялися за покращення умов праці, щоб заробітчани не поїхали до Чехії або Німеччини.  

Поки поляки за допомогою українців рятують свою економіку, у нас спеціалістів бракує. Тож у своїй промові в день інавгурації президент Зеленський закликав мігрантів і заробітчан повертатися додому. І привозити з собою набуті знання, досвід і застосовувати їх в себе на батьківщині.

ВідеоЧому у Польщі так багато українських заробітчан

Українці отримали найбільше дозволів на роботу у Польщі! Про це повідомляє польський телеканал TVN 24. 2018 року іноземцям було видано майже 329 тисяч дозволів, 70 відсотків – отримали українці. Чим приваблює робота у Польщі наших громадян та з якими труднощами вони стикаються в пошуках більших зарплат? Сніданок зібрав історії українців, які працюють у Польщі. 

Чому у Польщі так багато українських заробітчан

Залиште свій коментар

Вибір редакції