Українці отримають перші біометричні паспорти цього літа

Українці отримають перші біометричні паспорти цього літа

В МВС України запевнили, що вже влітку 2011 року українці зможуть отримувати електронні біометричні паспорти.

Міністр внутрішніх справ України Анатолій Могильов спрогнозував початок виготовлення електронних біометричних паспортів через 3-4 місяці, тобто до червня.

"3-4 місяці - і паспорти будуть виготовлятися", - сказав глава МВС під час міжвідомчої наради за участі керівників центральних органів виконавчої влади.

При цьому він додав, що якщо закон, регулюючий впровадження таких паспортів, буде прийнятий Верховною Радою, вони будуть видаватися через кілька тижнів після його прийняття.

Могильов додав, що на даний момент устаткування, необхідне для виготовлення паспортів, є, вся необхідна система також опрацьована. "Питання в тому, щоб вивчити дані, які будуть внесені в чіп", - зазначив міністр.

Він наголосив, що біометричний паспорт буде коштувати приблизно стільки ж, скільки і нинішній закордонний паспорт.

Як повідомлялося в листопаді минулого року, Міністерство внутрішніх справ України має почати впровадження закордонних паспортів з біометричними даними власника в 2012 році. Також МВС має намір поступово замінити внутрішні паспорти громадян України Id-картами.

Нагадаємо, впровадження біометричних паспортів є зобов'язанням України, взятим на себе в рамках плану дій щодо введення безвізового режиму з Європейським союзом.

5 квітня 2010 набув чинності Візовий кодекс Європейського союзу, за яким планується поступово ввести практику збору біометричної інформації (відбитків пальців) у здобувачів віз. України ці вимоги поки що не стосуються.

Читайте також:

У Росії держструктура позбавила громадянства кілька тисяч росіян

Україні не вистачає грошей на безвізовий режим з ЄС

На Донеччині 11 тисяч виборців залишились без паспортів

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів