Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Українці отримуватимуть ID-картки з розширеними можливостями. Що змінилось

До ідентифікаційної картки можна безкоштовно додати електронний підпис.

Від 5 лютого українці можуть отримати оновлену ID-картку громадянина, яка містить електронний підпис. Раніше цей ключ необхідно було генерувати на інших ресурсах, наприклад, через онлайн-банкінг, і носити його на окремих пристроях, зокрема, на флешці.

Тепер же підпис може безкоштовно записати на ID-картку кожен українець. І отримати доступ до електронних кабінетів на різних державних сайтах, зокрема користуватись електронним кабінетом водія, платника податків, пенсійного фонду, забудовника тощо.

Зчитати електронний підпис можна завдяки NFC-рідеру, яким нині обладнана велика кількість смартфонів. Картку потрібно буде просто прикласти до телефона.

Кваліфікований електронний підпис
twitter/Арсен Аваков

Першим власником ID-картки з електронним підписом став президент України Володимир Зеленський. Напередодні оновлену картку йому вручив міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. Одночасно презентували і новий сервіс для водіїв – тепер відновити свої водійські права, якщо ті були втрачені або вийшов термін дії, можна через електронний кабінет з домашнього комп’ютера, а не тільки під час особистого візиту до сервісного центру МВС.

Відео В українців з'явилася можливість безкоштовно записати на ID-картку свій електронний підпис

Володимир Зеленський отримав ID-картку і першим записав на неї кваліфікований електронний підпис. Він дозволяє подавати до державних органів документи через інтернет і візувати документи. Раніше такі ключі зберігалися на окремих пристроях, нерідко коштували грошей. Тепер же підпис може безкоштовно записати на карту кожен українець.  

В українців з'явилася можливість безкоштовно записати на ID-картку свій електронний підпис

А сьогодні президент України Володимир Зеленський, прем’єр-міністр Олексій Гончарук та очільник МВС Арсен Аваков презентують мобільний застосунок "Дія" та національну онлайн-платформу "Дія. Цифрова грамотність". Дивіться онлайн-презентацію після 10:30 на нашій сторінці у фейсбуці ТСН.Live.

Залиште свій коментар

Вибір редакції