Українці почали масово звертатися до лікарів через напади кліщів. Чим загрожують кровопивці

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці почали масово звертатися до лікарів через напади кліщів. Чим загрожують кровопивці

Фото: pixabay.com

Кліщі можуть до 10 років вичікувати свою жертву у траві.

Із приходом теплої весни до лікарень масово почали звертатись українці, які стали жертвами кліщів, йдеться у сюжеті ТСН.Ранок.

На початку травня кліщі особливо активні, бо шукають поживи після затяжних холодів - нині у них триває "високий сезон".

За словами хірурга Віктора Сидоренка, жертвами кровопивць, які є збудниками небезпечних вірусів і можуть завдати серйозної шкоди здоров'ю, стають і дорослі, і діти.

"Це зазвичай підколінні, пахвинні, пахвові ділянки, під вушками, у дівчат – під бюстгальтером. Тобто він іде, тут є перепона і він починає пити кров. Вони дуже терплячі, можуть сидіти в траві від 5 до 10 років не їсти, а чекати на зустріч саме з вами", - розповів він.

Водночас медики закликають українців не намагатися здерти з себе кліща, якщо він вже почав пити кров, адже цим можна тільки погіршити ситуацію. Лікарі застерігають, що більшість народних методів не працюють, тож спробуйте обережно, щоби не роздушити, витягнути кліща, поволі розкручуючи в один бік. І обов’язково завезіть його до лабораторії, адже ці кровопивці можуть бути небезпечними.

"Екзодові кліщі є переносниками багатьох вірусних захворювань, але на зараз в місті Києві ми реєструємо випадки зараження на таку хворобу, як хвороба Лайма або екзодово-кліщовий бореліоз. За період з січня до квітня включно цього року до нашої лабораторії особливо небезпечних звернулося 92 особи. Це кияни, які підпали під напад кліщів", - розповіла завідувач паразитологічної лабораторії Київського міського лабораторного центру МОЗ України Тетяна Харкун.

Зазначимо, перші прояви хвороби Лайма дуже схожі на симптоми звичайного грипу: лихоманка, підвищена температура, загальна слабкість, біль в суглобах. Тому у разі укусу кліща звертатись до медиків слід обов’язково, щоб уникнути розвитку небезпечної хвороби.

"Якщо на неї махнути рукою, вона може викликати ускладнення і з боку центральної нервової системи, і з боку серцевої системи", - додав Віктор Сидоренко.

Експерти також підтвердили, що зменшити ризик неприємної зустрічі з небезпечним кровопивцею допоможе дотримання елементарних правил: одягати до лісу максимально закритий одяг і користуватись спреями для захисту від укусів комах та кліщів.

Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
12к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація