Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
"Українці поки не готові". Епіфаній розповів, коли ПЦУ може змінити дату святкування Різдва

В єпархіях найближчим часом проведуть відповідне опитування.

Митрополит ПЦУ Епіфаній вважає, що в майбутньому Православна Церква України перейде на Григоріанський календар, але зараз українське суспільство до цього не готове. Із переходом на новий календар, крім того, змінюються й дати інших свят, зокрема, Покрови.

Про це у програмі Радіо Свобода "Суботнє інтерв’ю" заявив голова Православної церкви України митрополит Епіфаній.

"Ми повинні розуміти одну річ. Ми говоримо про перенесення тільки Різдва Христового, але потрібно перенести всі святкування. Тоді Покрову ми не будемо святкувати 14-го, а будемо святкувати 1 жовтня, й інші свята, до яких ми так звикли. Це потрібно змінювати всю календарну систему, яка діє зараз в церкві", - сказав Епіфаній.

За його словами, наразі триває багато дискусій щодо "календарної реформи" й українці намагаються визначити правильний підхід до цього.

"Це питання є досить складним. Український народ поки не готовий до календарної реформи", - заявив  предстоятель ПЦУ.

Епіфаній зауважив, що церква не проти святкувати Різдво 25 грудня за Григоріанським календарем, як і багато інших країн. Але поки що провести календарну реформу немає можливості, адже потрібно провести велику роботу, зокрема, просвітницьку, щоб змістити дату свята. На його думку, коли усі православні помісні церкви об'єднаються, тоді буде легше ухвалити відповідне рішення.

"Церква загалом не проти, але ми говоримо про те, що це не на часі, потрібно провести велику просвітницьку роботу. Зараз у єпархіях ми проведемо відповідне опитування, побачимо, який відсоток за перенесення, а який проти. Будемо аналізувати, будемо працювати, і в майбутньому, я думаю, це питання буде вирішено позитивно", - підсумував Епіфаній.

Нагадаємо, Православна церква України не проти зміни церковного календаря, але там вважають, що це "не на часі". Тож найближчим часом переносити святкування Різдва там не збираються. Очільник ПЦУ Епіфаній пояснив, які є проблеми із перенесенням Різдва.

Тим часом за останні роки підтримка перенесення святкування зросла. Хоча, згідно з опитуваннями, зараз лише чверть опитаних українців підтримують перенесення святкування Різдва з 7 січня на 25 грудня. 64% респондентів проти такої ідеї.

Відео Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Одне з найважливіших свят у християн західного обряду – Різдво. Сьогодні Святвечір святкують католики, протестанти та частина православних церков. Більшість християн світу святкують Різдво 25 грудня. Хто саме святкує Різдво у цей день та про традиції свята – дивіться у сюжеті.  

Чим відрізняється католицьке Різдво від православного

Залиште свій коментар

Вибір редакції