Українці покидають Чехію через неможливість отримати роботу

За даними статистики, у Чехії стає все менше українців. Це викликано проблемами з отриманням дозволу на роботу.

У Чехії стає все менше українських заробітчан. На їх місце приходять громадяни країн ЄС - словаки, болгари, поляки, румуни.

За даними статистиків, у вересні в Чехії працювало понад 219 тисяч іноземців. Це на півтисячі більше, ніж у серпні, і на чотири тисячі більше, ніж навесні. Чеська економіка не може обійтися без іноземців в цілому, але конкретно без українців - може.

Місяць тому в різних галузях чеської промисловості працювало 46 тисяч українських заробітчан, а сьогодні статистики вже тисячі не дорахувалися. За останні два роки українцями звільнено 35 тисяч робочих місць. Так само зменшується кількість молдован, в'єтнамців та монголів. Причина та ж - неможливість отримати дозвіл на роботу.

"Люди з Європейського Союзу дозволу на роботу не вимагають, так і роботу знаходять набагато легше", - пояснює співробітник міністерства праці Чехії Карел Новий.

Якщо минулого року в Чехії заробляло майже шість тисяч болгар, то тепер їх - понад семи тисяч, а румунів відповідно не п'ять тисяч, а шість. На думку фахівців, потік іноземців в Чеську республіку буде рости, але, на відміну від 90-х років, за рахунок працівників з країн ЄС.

Раніше повідомлялося, що майже кожен п'ятий українець мріє тимчасово попрацювати за кордоном, а 15% хотіли б покинути свою батьківщину назавжди. Такі результати нещодавнього опитування міжнародної компанії Gallup, яка досліджувала міграційні процеси у колишньому СРСР.

Читайте також:

Польща легалізує спрощене працевлаштування українців з 2011 року

Українські заробітчани викрили хабарників у Чехії

15% українців хочуть назавжди покинути свою батьківщину

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: