Радіаційна загроза зростає: українці порадили японцям, як охолодити реактори

Ветерани Чорнобиля дали пораду японським атомникам: шматочки дрібно нарізаного олова можна "вдувати" у реакторну зону через наявні труби водяного охолодження.

Українські експерти, які 25 років тому брали участь у ліквідації наслідків вибуху на Чорнобильській АЕС, порадили японським колегам охолоджувати зупинені реактори АЕС в "Фукусіма" оловом. Про це пише ВВС.

Шматочки дрібно нарізаного олова можна "вдувати" у реакторну зону через наявні труби водяного охолодження потоком стисненого інертного газу, гелію або аргону.

Розплавлене олово створить кірку, яка охолодить реактор і затримає виділення продуктів розпаду.

За словами експертів, охолодження реакторної зони водою призводить до утворення водню, що загрожує вибухом. Воду, кажуть вони, варто використовувати лише для охолодження зовнішніх стін.

Рекомендації були передані в посольство Японії в Києві через заступника голови Державного агентства у справах чорнобильської зони відчуження Дмитра Бобро.

Українські фахівці заявили, що готові вилетіти до Японії і допомогти в реалізації свого плану.

Нагадаємо, після серії землетрусів в Японії одна за одною почали виходити з ладу АЕС. Країну рятують від ядерного колапсу, але, попри всі заходи, ситуація на острові зараз на порозі великої катастрофи.

Слідкуйте за новинами про ядерну катастрофу в Японії тут.

Читайте також:

Японці визнали поразку в битві з атомом: нам залишається тільки молитися

Екологи запустили онлайн-карту рівня радіації

Влада Японії закликала громадян збирати "екстрену валізку"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: