Українці розчарувалися у президентській формі правління

В Україні зростає кількість людей, які не можуть визначитися з найбільш ефективною формою правління: і у президентській, і у парламентській вони вже розчарувалися.

Прихильників президентської форми правління в Україні стає дедалі менше. Водночас зростає кількість тих, хто не може визначитися стосовно оптимального державного устрою для країни.

Якщо ще на початку 2010 року 26% українців підтримували президентську форму правління у державі, то зараз таких прихильників поменшало на 10%, йдеться в дослідженні, проведеному соціологічною групою "Рейтинг".

Як засвідчило дослідження, 30% з двох тисяч опитаних українців схиляються до президентсько-парламентської форми, 21% до парламентсько-президентської і 4% підтримують диктатуру.

За даними соціологів, найбільше симпатій президентська форма правління втратила на сході та півночі країни. Утім, спад зафіксовано в усіх регіонах без винятку.

При цьому дослідження показало, що зростає кількість громадян, які не можуть визначитися з оптимальною моделлю державного устрою. Рік тому таких було 16% – нині їх майже на 10% більше. Найбільше невизначених, майже третина, - на Донбасі, Сході та Півдні країни.

На думку політологів, зменшення прихильників президентської форми правління в Україні є дещо несподіваними, адже українцям притаманне тяжіння до президентської влади.

"Очікування і запити на сильну президентську вертикаль правління в Україні завжди були, і посилилися вони після конфлікту Ющенка та Тимошенко", - прокоментував отримані дані політолог Ігор Балинський.

Змінам настроям серед українців, вважає він, є два пояснення. По-перше, виборець побачив, що президент не може собі дати раду і припинити соціально-економічне зубожіння, навіть маючи всі важелі впливу в державі. Інша причина, "українець бачить і може оцінити позитивну динаміку розвитку в інших країнах, в яких немає чіткої президентської вертикалі".

Балинський вважає, що цей показник напряму залежить від соціально-економічної ситуації в країні. Чверть невизначених з формою правління – це справді значна цифра, каже політолог. Це люди, які побачили неефективність двох форм влади, які вже були в Україні: президентсько-парламентська та парламентсько-президентська. І тепер вони задумалися, а чи здатна країна запровадити іншу модель, зауважив експерт. Він не виключив, що цей відсоток може ще зростати.

Нагадаємо, 1 жовтня 2010 року Конституційний суд визнав політичну реформу 2004 року неконституційною. Таким чином, Україна повернулася до старої Конституції 1996 року і президентсько-парламентської форми правління. Повноваження чинного глави держави Віктора Януковича були значно розширені.

Читайте також:

Майже половина українців готова вийти на акції протесту

Затулін порадив Януковичу зробити з України федерацію

47% українців хочуть назад у СРСР

Янукович назвав розширення своїх повноважень тріумфом демократії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: