Українці розповіли про своє ставлення до корупції, ринку землі та російської мови. Опитування

Дата публікації
Перегляди
2669
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Українці розповіли про своє ставлення до корупції, ринку землі та російської мови. Опитування

Фото: Getty Images

Більшість українців виступає за можливість навчання російською мовою.

Боротьба з корупцією в найвищих ешелонах влади не є успішною, вважають 83% українців. Водночас успіх нинішньої влади в цьому питанні відзначають 12% респондентів. При цьому в грудні минулого року успіхи влади в питанні боротьби з корупцією в найвищих ешелонах влади відзначали 17% респондентів, а їхню відсутність - 76%.

Про це свідчать результати оприлюдненого у четвер, 27 лютого, опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС).

Також 80% українців зараз не бачать просування в розслідуванні резонансних кримінальних справ, а успіх в цьому відзначають 11%. Наприкінці минулого року про відсутність успіхів в розслідуваннях заявляли 71%, а протилежної думки дотримувалися 17% респондентів.

Відсутність успіхів влади у питанні розв'язання конфлікту на Донбасі відзначають 70% опитаних. В протилежному впевнені 25% українців. При цьому в грудні минулого року у вдалому розв'язанні конфлікту було впевнено набагато більше людей - про це заявляли 40% респондентів. Про те, що дії влади в цьому напрямі були невдалими, заявляли тоді 50% опитаних.

На питання, якби всеукраїнський референдум про продаж землі сільськогосподарського призначення відбувався у найближчу неділю, 62% опитаних відповіли, що проголосували б проти цього. 15% респондентів виступають за можливість продавати землю, а 18% не брали б участі в такому референдумі. 6% респондентів відмовилися відповідати на це питання.

37% респондентів вважають, що російськомовні українці мають отримати право спілкуватися з чиновниками російською мовою на всій території країни. При цьому 31% підтримує цю ідею лише в тих областях, де більшість населення цього хоче. Водночас 28% опитаних вважають, що влада не повинна цього забезпечувати, а ще 4% не змогли відповісти на це питання. Щодо навчання російською мовою, то 40% респондентів вважають, що влада має надати таку можливість російськомовним громадянам в тих областях, де більшість населення цього хоче. При цьому 33% впевнені, що така можливість має бути забезпечена на всій території України, а 24% впевнені, що влада взагалі не має цього робити. Відповісти на це питання не змогли 3% учасників опитування.

Опитування проводилося від 21 до 25 лютого 2020 року серед 1,5 тисячі повнолітніх респондентів на всій підконтрольній українському уряду території України.

КМІС також опублікував результати опитування щодо оцінки органів влади та українських політиків, зокрема і президента України Володимира Зеленського. Позитивно до нього ставляться 47% опитаних.

 

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відкриття ринку землі
Дата публікації
Перегляди
2669
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація