Українці розробили програму діагностування раку штучним інтелектом

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Вона може заощадити час на хибній діагностиці і швидко виправити помилки медиків.

Українські онкологи та IТ-фахівці розробили безкоштовну програму, яка використовує міжнародні протоколи онкодіагностики. Автори додатка сподіваються, що програма допоможе зменшити кількість лікарських помилок в Україні, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Альона з Харкова три роки лікувала рак грудей, а згодом на перевірці побачили в легенях пляму, котру розцінили як запалення, а насправді це були метастази. "Пропустили мій випадок, пропустили мій рецидив", - каже вона. Втрата часу на лікування неіснуючого запалення дозволила метастазам поширитися, і це значно ускладнило лікування. Альона переконана, що думки одного лікаря недостатньо, і в її випадку програма могла б швидше підказати правильний шлях.

Відео Українські онкологи та ІТ-спеціалісти розробили програму, яка допомагає визначити онкодіагноз

Автори додатку сподівають, що програма допоможе зменшити кількість лікарських помилок в Україні. Дослідження показують, що наприклад в Америці з її розвиненою медициною, в онкології 20% хибних діагнозів. В Україні в рази більше. Як працює програма, дізнавалася ТСН. Допомогти героїні Альоні Мусієнко можна за реквізитами Приватбанку: 5168 7422 2826 3160.

Українські онкологи та ІТ-спеціалісти розробили програму, яка допомагає визначити онкодіагноз

Хворий на рак Сергій розповідає, що спершу його також лікували від пневмонії. Цьому годі дивуватися, адже навіть у США, країні з розвиненою медициною, налічують 20% хибних діагнозів, що стосуються онкології – в Україні ж ситуація мусить бути значно гіршою. Новий додаток тестує донька хворого Сергія Ірина. Вона має вводити в нього початкові дані, результати аналізів і отримувати вказівки щодо подальших процедур, необхідних для уточнення діагнозу. При цьому програма підказує адреси медустанов, де можна зробити аналізи, і навіть орієнтує щодо цін на них.

Користувач програми може отримати діагноз і контролювати призначення лікаря. Вона працює на комп’ютері та телефоні, а основне завдання – аналізувати данні пацієнта і виявляти помилки в діагностиці. Один із розробників програми онколог Юрій Кондрацькій пояснює, що в його галузі є чіткі правила обстеження і лікування, саме ці алгоритми й заведені в програму. Вони відповідають найновітнішим рекомендаціям американських і європейських онкологів. "Програма аналізує дані та говорить, що наступник крок для встановлення діагнозу потрібно пройти, якщо виявлена патологія. Якщо не виявлена, програма напише: зверніться до лікаря", - пояснює він.

Рекомендації тільки з одного виду раку можуть займати сотні сторінок англійською мовою, котрі весь час оновлюються. Тримати такий обсяг інформації в пам’яті складно навіть досвідченим лікарям, тому програма могла б стати їм у пригоді. Однак не всі лікарі до нововведення поставилися лояльно, адже це свого роду шпаргалка для пацієнта, завдяки якій хворий може контролювати дії медика та отримати альтернативну точку зору. Лікарі ж наголошують, що штучний інтелект усе одно не може замінити лікаря. З цим погоджуються й розробники, котрі пояснюють: їхня програма не лікує і не підштовхує до самолікування, а лише допомагає на цьому шляху і лікарю, і пацієнту. Головна ж рекомендація завжди однакова – звернутися до профільного фахівця.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції